Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5808
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pod Atlantami rozmawiano o wakacjach

Środa, 15 czerwca 2016, 10:23
Autor: red.
Wałbrzych: Pod Atlantami rozmawiano o wakacjach
Fot. red.
Wczoraj w Galerii pod Atlantami odbyło się spotkanie mieszkańców z przedstawicielami instytucji i stowarzyszeń zaangażowanych w organizację wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Podczas spotkania każdy zainteresowany mógł się zapoznać z ofertą zajęć wakacyjnych, organizowanych przez wałbrzyskie Muzeum Porcelany, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, Bibliotekę Pod Atlantami, Centrum Sportowo-Rekreacyjne Aqua Zdrój, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, MOPS, Teatr Lalki i Aktora, Wałbrzyską Galerię Sztuki BWA czy Placówkę Wsparcia Dziennego. Co istotne podczas spotkania dyrektorzy szkół, przedstawiciele organizacji pozarządowych i mieszkańcy Wałbrzycha mogli zgłaszać swoje pomysły i przedstawiać własne propozycje na aktywne, ciekawe i przyjemne spędzenie wakacji.

- Na sali jest szereg instytucji miejskich, które od lat organizują wakacje. Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele szkół i co ważne - mieszkańcy, rodzice, przedstawiciele społeczności lokalnych, by móc już dzisiaj ułożyć swoje plany wakacyjne. Nowością, wyzwaniem i zarazem szansą dla tych instytucji jest to, że są one gotowe przyjść na podwórka i tam lokalnie zorganizować przedsięwzięcie wakacyjne. Wyzwaniem jest to, żeby mieszkańcy się zorganizowali, żeby grupa osób powiedziała: "my przyprowadzimy dzieci a wy przyjedźcie poprowadzić zajęcia warsztatowe czy zajęcia muzyczne, artystyczne". Można być wolontariuszem w instytucjach, które organizują wakacje. Można dołączyć i czytać książki, można być przewodnikiem, prowadzić zajęcia. Każdy może przyjść do tych instytucji i ustalić możliwości współpracy. Zachęcam instytucje organizujące wakacje, by między sobą wymieniały się informacjami - powiedział Zenon Matuszko - doradca prezydenta ds. dialogu obywatelskiego.

Wśród wakacyjnych propozycji znalazły się między innymi: dekorowanie wyrobów biskwitowych, park miniatur, świat kolorowej porcelany, starodawne księgi i warsztaty tworzenia biżuterii z modeliny, przygotowane przez Muzeum Porcelany, piesze wycieczki, warsztaty taneczne i plastyczne, letnie kino, spływ pontonowy, gry i zabawy rekreacyjne przygotowane przez WOK, półkolonie pływackie i triathlonowe lub sportowo-turystyczne z językiem angielskim organizowane przez Aqua Zdrój i wiele, wiele więcej. Szczegółowe informacje na temat wakacyjnych atrakcji znajdują się na stronach organizatorów a także na ulotkach, które wkrótce będą kolportowane na terenie miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group