• Wtorek, 25 lutego 2020
  • Godz. 5:21
  • Imieniny: Cezarego, Wiktora
  • Czytających: 2288
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Pod parasolem

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 13 września 2019, 7:42
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
"Widzę, słyszę, reaguję" – pod takim hasłem trwają działania przygotowane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, policjantów Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz Wałbrzyską Radę Seniorów. Organizatorzy co kilka dni spotykają się pod parasolem i rozmawiają z mieszkańcami różnych dzielnic m.in. o problemach z przemocą i o uzależnieniach, a osoby starsze mogą otrzymać informacje o tym jak chronić swoje oszczędności przed oszustami

Spotkania pod parasolem pn. "Widzę, słyszę, reaguję" ruszyły pod koniec sierpnia. Tym razem punkt przygotowany został przy ul. Andersa w Wałbrzychu. Organizatorzy po raz kolejny rozmawiali z mieszkańcami dzielnicy nt. problemów z przemocą w rodzinie, uzależnień od alkoholu, narkotyków oraz telefonu, internetu, a także gier komputerowych. Wałbrzyszanie otrzymali informacje, gdzie szukać wsparcia psychologicznego, terapeutycznego oraz pedagogicznego. Seniorzy natomiast dowiedzieli się wszystkiego o metodach oszustów, którzy wykorzystują każdą okazję, by przejąć ich oszczędności zbierane czasami przez całe życie. Oczywiście podczas rozmów z zainteresowanymi asp. szt. Tomasz Łabędź - policjant wałbrzyskiej komendy - po raz kolejny opowiadał o codziennej służbie i możliwościach rozwoju zawodowego. Promował także działania „Bezpieczna droga do szkoły” wśród najmłodszych.

Zapraszamy na kolejne spotkania pod parasolem w godzinach od 12:00-14:00: 18 września na Podgórzu przy skrzyżowaniu ul. Świdnickiej z Niepodległości, 20 września w Śródmieściu na pl. Magistrackim, 23 września na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu oraz 28 września na terenie kompleksu Stara Kopalnia (w tym terminie w godzinach 11:00-15:00).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~wiktor 13-09-2019 11:19
świetna inicjatywa, naprawdę kapitalna. Pełni funkcję gabinetu psychologicznego, który przyszedł do potrzebujących, szczególnie starszych osób. Wszystkim, przypuszczam, łatwiej się otworzyć w tak niezobowiązującej atmosferze, niż w zaciszu gabinetu. Brawo i prosimy o więcej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group