• Czwartek, 21 lutego 2019
  • Godz. 21:09
  • Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
  • Czytających: 4489
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Podawali się za pracowników wodociągów – oszukali starsze osoby

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Poniedziałek, 2 lipca 2018, 12:54
Aktualizacja: 13:57
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Kolejny raz apelujemy – nie wpuszczajmy do mieszkań nieznajomych.

Starsze małżeństwo z Wałbrzycha oraz 82-latek z Jugowic padli ofiarą złodziei - oszustów. Przestępcy podając się za pracowników wodociągów, wykorzystując wiek pokrzywdzonych skradli przechowywane w domu pieniądze. Wałbrzyscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wizyt rożnego rodzaju „fachowców”. Nie każdy z nich to pracownik administracji.

Do obu zdarzeń doszło w piątek 29 czerwca br. W Jugowicach, mężczyzna podając się za pracownika wodociągów, pod pretekstem sprawdzenia ciśnienia wody w rurach wszedł do mieszkania 82-latka. Wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego z blatu segmentu ukradł portfel z zawartością pieniędzy oraz dokumentów.

Historyjkę o sprawdzaniu szczelności instalacji wodnej usłyszało starsze małżeństwo z Wałbrzycha. Dwóch mężczyzn podających się za pracowników wodociągów weszło do mieszkania 83-letniej kobiety i 87-mężczyzny. Jeden ze sprawców odwrócił uwagę małżeństwa, drugi w tym czasie z kieszeni marynarki powieszonej w szafie ukradł oszczędności ich życia.

Wałbrzyska Policja apeluje o rozwagę. Oszuści pod różnymi pretekstami starają się wejść do mieszkań. Wykorzystują nieuwagę oraz podeszły wiek swoich ofiar. Kradną pieniądz, biżuterię – praktycznie wszystko, co uda im się znaleźć w mieszkaniu.

Dlatego - zanim wpuści się do domu obcą osobę, nawet jeśli powołuje się na jakąś instytucję lub ważną sprawę, trzeba to dokładnie sprawdzić . Gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości lub podejrzenia należy jak najszybciej powiadomić Policję dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group