Wałbrzych: Podgórze gromi u siebie

Czwartek, 26 sierpnia 2010, 12:07
Aktualizacja: 18:36
Piłkarze Podgórza rozgromili Tuszyn
W drugiej kolejce piłkarskiej klasy A piłkarze Podgórza rozgromi Victorię Tuszyn 7–1.

W drużynie Podgórza zadebiutował kolejny nowy zawodnik. Po Cyrcie, Nowaku i Tietzu, szeregi wałbrzyszan wzmocnił Łukasz Prugar, który został pozyskany z B-klasowego Górnika Nowe Miasto Wałbrzych.

Już od pierwszych minut inicjatywę przejęli gospodarze, a ta przewaga została udokumentowana w 8. minucie meczu. Wtedy to po składnej i pięknej akcji bramkę zdobył Pytlewski. Cztery minuty później było już 2-0. Łysakowski wykorzystał niezdecydowanie bramkarza Victorii i technicznym lobem z ostrego kąta wpakował futbolówkę do bramki.
W 22. minucie wynik spotkania podwyższył Cyrta, który strzałem z 20 metrów pokonał golkipera rywali. Chwilę później szansę na podwyższenie rezultatu zmarnował Pytlewski, który będąc sam na sam z bramkarzem Tuszyna, uderzył tuż obok prawego słupka. W 35. minucie pierwszą groźną sytuację przeprowadzili piłkarze Victorii, ale strzał jednego z napastników przyjezdnych powędrował wysoko nad poprzeczką Solisza. W 42. minucie było już 4-0. Bramkę uderzeniem głową zdobył Sajdak.

Drugą część spotkania piłkarze Podgórza rozpoczęli wzorowo, bowiem 3 minuty po wznowieniu gry podwyższyli wynik spotkania. Po dośrodkowaniu Pytlewskiego z rzutu rożnego, piłkę do siatki rywali skierował Łungowski. Chwilę później bliscy zdobycia bramki honorowej byli goście, ale piękną interwencją na przedpolu popisał się Solisz. W 63. minucie wałbrzyszanie prowadzili już 6-0. Kapitalnym strzałem popisał się Nowak, który posłał futbolówkę w samo okienko bramki Tuszyna. Cztery minuty później, wynik spotkania podwyższył wprowadzony chwilę wcześniej, Boruszewski. W 70. minucie przyjezdni zdobyli upragnioną, honorową bramkę i to po błędnej „pułapce ofsajdowej” Podgórza. W końcówce spotkania gospodarze mogli zdobyć jeszcze co najmniej trzy bramki, a najbliżsi takiego stanu rzeczy byli: Żukowski oraz Boruszewski.

Podgórze Wałbrzych – Victoria Tuszyn 7-1 (4-0)

Podgórze: Solisz – S.Jaśkiewicz, Hertmanowicz, Tietz (61’ Skoneczny), Łungowski –Poczachowski (32’ Prugar), Nowak, Cyrta, Sajdak (77’ Żukowski) – Pytlewski, Łysakowski (65’ Boruszewski)
Trener: Ryszard Matyszczak