Czytających: 4356

Wałbrzych: Podgórze lepsze w derbach

Poniedziałek, 17 maja 2021, 8:53
Aktualizacja: 9:01
W kolejnych w tym sezonie derbach Wałbrzycha na poziomie klasy A, Podgórze pokonało 2–1 Zagłębie.

Obie ekipy przystępowały do tego meczu bardzo mocno zmobilizowane, bo obie nie mogą być jeszcze pewne utrzymania. W pierwszej połowie ambicji i woli walki zawodnikom obu klubów odmówić nie można, ale sytuacji podbramkowych zbyt wiele nie było i po 45 minutach mieliśmy bezbramkowy remis. W drugiej odsłonie długimi fragmentami wydawało się, że ten mecz zakończy się podziałem punktów. Wreszcie Zagłębie przeprowadziło skuteczną akcję w 60. minucie i po golu Jakuba Kostko wyszło na prowadzenie. Podgórze już kilka razy w tym sezonie udowadniało, że gra do końca i tak było i tym razem. Do wyrównania doprowadził w 70. minucie Jarosław Grobarczyk, a bohaterem Podgórza został Dawid Sady, który w 78. minucie ustalił wynik spotkania.

Podgórze Wałbrzych - Zagłębie Wałbrzych 2-1 (0-0)

Podgórze: Ajchel - Sady, Mocydlarz, Grobarczyk, Dębski (65' R.Koszyka), P.Koszyka, Knol (70' Kozioł), Klara, Michał Hertmanowicz, Jacek Hertmanowicz, Marcin Hertmanowicz

Zagłębie: P.Smoczyk - W.Smoczyk, Kostko, Wojciechowski (71' Krut), Sabiniarz, Mlostek, Prus, Pawełek (74' Janiszewski), Górecki (46' Broniek), Fijałkowski, Śmieszek.