Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 4514
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Podgórze zawsze gra fair play!

Środa, 14 grudnia 2016, 13:47
Autor: red
Wałbrzych: Podgórze zawsze gra fair play!
Fot. użyczone
Mają po 8, 9 lat i marzenia, by zostać sportowcami. Dzieci z Podgórza uczestniczą w projekcie „Podgórze gra fair play”, podczas którego uczą się bezpłatnie profesjonalnej gry w siatkówkę.

-Gdy dorosnę, chciałbym zostać takim prawdziwym siatkarzem - marzy Kacper Pawlik. Jego kolega z drużyny, Adrian Czyżewski, ma jeszcze inny pomysł na życie.
- Siatkówka jest super i chciałbym zawsze w nią grać, ale zawodowo zostanę raczej projektantem gier
komputerowych - zdradza swoje „dorosłe” plany chłopiec. Z kolei Emilka Bochenek uwielbia każdy sport. - Ale siatkówka podoba mi się szczególnie - mówi dziewczynka. Ta dyscyplina oczarowała też Damiana Hamerka, który tak polubił treningi, że nawet okropna pogoda nie jest w stanie zatrzymać go w domu.

Mali wojownicy drużyna „Podgórze gra fair play” ruszyła w październiku i liczy trzynaścioro małych, ale dzielnych zawodników.
- Zaprosiłem do drużyny te dzieci, które nie tylko wykazują talent do siatkówki, ale przede wszystkim chcą trenować i potrafiły dzięki temu np. poprawić swoje zachowanie - mówi Piotr Wierzbicki, znany wałbrzyski
siatkarz, trener i nauczyciel w-f w Szkole Podstawowej nr 5. - W tych dzieciach po prostu jest pasja. A że będziemy startować w różnych zawodach, to dzieci mają jeszcze lepszą motywację.

Pomysłodawcą niecodziennej drużyny są Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy.
- Kopalnia realizuje szereg przedsięwzięć, mających na celu poprawę jakości życia i bezpieczeństwa dorosłych oraz dzieci. A przecież sport niesie dla dzieci same korzyści: poprawia ich sprawność, zdrowie, rozwija pasję. Dlatego zdecydowaliśmy się na organizację takich zajęć - mówi Marcin Andrzejewski z KSS Bartnica.

By projekt miał jak największy sens, kopalnia podjęła współpracę z miastem Wałbrzych. Prezydent Roman Szełemej zgodził się udostępnić nieodpłatnie salę gimnastyczną w SP nr 5, natomiast KSS Bartnica sfinansowała zakup strojów dla dzieci, butów sportowych i pracę trenera. W tej współpracy jest jeszcze inny, ważny element: miasto Wałbrzych zapewnia uzdolnionym sportowo dzieciom udział w bezpłatnych zajęciach siatkówki, w ramach tzw. Szkolnych Ośrodków Sportowych. Ale do SOS-ów mogą należeć dzieci dopiero od czwartych klas szkół podstawowych. Projekt „Podgórze gra fair play” został więc przeznaczony dla dzieci młodszych, aby najlepsze z nich mogły automatycznie przechodzić potem do SOS-ów i nadal rozwijać swoje
sportowe pasje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group