Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 2775
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podmiejska komunikacja rozwija się

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Środa, 6 marca 2013, 12:47
Aktualizacja: Czwartek, 7 marca 2013, 8:41
Autor: PAW
Fot. PAW
Zgodnie z planem i zapowiedziami już wkrótce kolejne autobusy komunikacji miejskiej w Wałbrzychu będą dojeżdżać do miejscowości sąsiadujących z Wałbrzychem.

Od początku prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej zakładał, że w Aglomeracji Wałbrzyskiej komunikacja pomiędzy miejscowościami wchodzącymi w skład tejże Aglomeracji powinna odgrywać znaczącą rolę. I słowa zaczęto wprowadzać w czyny, bowiem jako pierwsza porozumienie z Gminą Wałbrzych podpisała uzdrowiskowa Jedlina Zdrój. Pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę, o czym wielokrotnie zapewniali prezydent Szełemej oraz burmistrz Jedliny Zdroju Leszek Orpel. Gmina Wałbrzych poszła jednak za ciosem i rozpoczęła negocjacje z kolejnymi gminami. I tak niemal na 100 procent kolejne autobusy będą dojeżdżać do Boguszowa-Gorc oraz Czarnego Boru.
- Jesteśmy dosłownie o krok od uruchomienia połączenia z Boguszowem-Gorcami – mówi prezydent Szełemej. - Wielu mieszkańców tej miejscowości pracuje w naszym mieście i niemal codziennie dojeżdżają oni do Wałbrzycha. Pomysł z Jedliną Zdrojem okazał się skuteczny i myślę, że w tym przypadku będzie podobnie.

Współfinansowanie takiego porozumienia jest rozłożone na trzy części – 33 procent pokrywa Gmina Wałbrzych, kolejne 33 procent gmina, do której autobusy podróżują, a 33 procent pokrywają wpływy z biletów. Wałbrzych dogadał się już z Boguszowem, a kolejny jest Czarny Bór. Prowadzone są też rozmowy ze Świebodzicami, Głuszycą i Mieroszowem.

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group