Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2273
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podmienili chór!

Wiadomości: REGION, Świdnica
Czwartek, 10 grudnia 2009, 20:46
Aktualizacja: 20:58
Autor: MaS/Swidniczka
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Śpiewali przepięknie. Pod koniec publiczność urządziła im owację na stojąco, brawa trwały przeszło minutę. Tylko...

Wczoraj o godz. 18 w świdnickim Kościele Pokoju miał wystąpić Patriarszy Chór Soboru Chrystusa Zbawiciela z Moskwy w towarzystwie Kwartetu Galeos. Bilety na koncert kosztowały 40 zł.

Po przedstawieniu podeszły do nas jakieś dwie panie z biletami w rękach. Szukały organizatora. Porównywały twarze ze zdjęcia z chórzystami – i nic się nie zgadzało. Nas też nieco zastanowił repertuar – chór oprócz rosyjskich pieśni cerkiewnych i ludowych śpiewał polskie kolędy bez śladu obcego akcentu, i nawet „Arkę”. I nie było kwartetu smyczkowego.

- Moskiewski chór się rozchorował i nie przyjechał. Zadzwoniono do nas, czy możemy wystąpić. Oczywiście, zgodziliśmy się – tłumaczył jeden ze śpiewaków w drodze do autokaru. Publiczność zachwycił Męski Zespół Muzyki Cerkiewnej z Warszawy pod dyrekcją ks. Jerzego Szurbaka. I tylko nikt z organizatorów jej o tym nie powiadomił.

- Jestem w szoku – mówi Bożena Pytel, administratorka Kościoła Pokoju. – Jak wiele razy przedtem, udostępniliśmy kościół jako salę koncertową. Nam też nikt nie powiedział o tej zmianie.

Organizatorem koncertu jest agencja reklamowa E. A. R. z Warszawy. Na biletach zastrzegła sobie, że ma prawo „dokonać zmian w przebiegu imprezy z powodów nieprzewidzianych, nieuniknionych lub losowych” oraz „zmienić program pod względem artystycznym i czasowym bez uprzedniej konsultacji i rekompensaty”. Tylko dlaczego nie powiadomiono osób, które kupiły bilety, że te dwa paragrafy właśnie znalazły zastosowanie? I jak to się ma do cen biletów?

Dzwonimy do organizatorów. – Proszę zatrzymać bilety. Koncert chóru - tego właściwego - odbędzie się w Kościele Pokoju między styczniem a marcem i wtedy wejście będzie możliwe dzięki tym samym biletom. – tłumaczy przedstawiciel agencji, Ireneusz Szewczyk. - Kilka dni temu ktoś ze śpiewaków zachorował na grypę spowodowaną przez wirus AH1N1 i nie było już mowy o ich przyjeździe. Zrobiliśmy, co mogliśmy.

Czy ktoś z organizatorów nie powinien jednak przeprosić bezpośrednio przed koncertem lub po nim za zaistniałe zmiany i podać tę informację? - Nie mam pojęcia, dlaczego tak się nie stało - mówi Ireneusz Szewczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Limciu 10-12-2009 21:44
Niezłe jaja. Już nie żałuję, że nie udało mi się znaleźć czasu na ten koncert. Jechałem dzisiaj do pracy z koleżanką która była na tym koncercie. Bardzo jej się podobało, ale nie miała pojęcia o tym, że organizatorzy podmienili chór, a zna się z Pytelami osobiście. Widać jak warszawiaki traktują plebs z prowincji - czesać, czesać z kaski. Szkoda gadać !
~ 11-12-2009 8:21
normalnie obciach totalny,cwaniactwo i nic wiecej
~ja 11-12-2009 19:49
Już jest na wykopie :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group