Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 6351
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Świebodzice: Podpalacz zatrzymany

Wtorek, 18 stycznia 2022, 10:41
Aktualizacja: 10:43
Autor: red
Wałbrzych/Świebodzice: Podpalacz zatrzymany
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze Zespołu Operacyjno–Rozpoznawczego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu dzięki realizacji zebranych w sprawie informacji zatrzymali w piątek wieczorem 31–letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który w środowy wieczór w stanie nietrzeźwości popalił znajdujące się we wnęce tunelu usytuowanego na terenie Zamku Książ kartony z zawartością styropianu, uszkadzając przy tym elementy elewacji oraz instalacji przeciwpożarowej.

Policjanci zgłoszenie otrzymali 12 stycznia około godziny 18:30. Niezwłocznie udali się na ul. Piastów Śląskich w Wałbrzychu. Według wstępnych ustaleń wynikało, że jeden z dwóch mężczyzn dokonał celowego podpalenia kartonów, po czym obaj mężczyźni uciekli z miejsca zdarzenia. Realizując kolejne zebrane informacje, przy współpracy z funkcjonariuszami ze Świebodzic, wytypowany został sprawca tego zdarzenia.

Funkcjonariusze operacyjni pierwszego komisariatu w piątkowy wieczór udali się na teren tego miasta, gdzie w jednym z budynków zatrzymali podejrzanego. 31-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Oświadczył, że był kompletnie pijany. Nie potrafił przy tym wyjaśnić, dlaczego dokonał popalenia. Za zniszczenie mienia może teraz trafić za kraty więzienia na 5 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

2
17%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
17%
Smuci
1
8%
Złości
6
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group