Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 2617
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Podsumowanie akcji „Pieszy” w powiecie wałbrzyskim

Poniedziałek, 30 października 2017, 12:58
Aktualizacja: 13:01
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Podsumowanie akcji „Pieszy” w powiecie wałbrzyskim
Fot. KMP Wałbrzych
W miniony weekend na terenie powiatu wałbrzyskiego odbyły się działania pod kryptonimem „Pieszy”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz wobec pieszych.

Policjanci ruchu drogowego w miniony weekend objęli szczególnym nadzorem przejścia dla pieszych w Wałbrzychu oraz całym powiecie wałbrzyskim. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 12 wykroczeń popełnionych przez kierujących. Niestety doszło także do wypadku drogowego, podczas którego 41-letnia kobieta w wyniku nieuwagi i braku odpowiedniej obserwacji jezdni, na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Andersa w Wałbrzychu, jadąc swoim samochodem potrąciła przechodzącą przez jezdnię 15-latkę. Kierującej za ten czyn funkcjonariusze odebrali prawo jazdy.

Policjanci podczas akcji nadzorowali także prawidłowość poruszania się samych pieszych po drogach bez wyznaczonych chodników oraz sprawdzali, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach dozwolonych, oraz czy stosują się do sygnalizacji świetlnej. W tym zakresie mundurowi ujawnili 6 wykroczeń.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group