Środa, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 2123
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podsumowanie ferii w RWS Biały Kamień

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 9 lutego 2019, 11:12
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień, Konradów odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczne ferie zimowe, zorganizowane przez RWS.

- Tradycyjnie Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień Konradów i ja jako Radny Miasta Wałbrzycha od 22 lat organizujemy bezpieczne ferie. W tym roku były to ferie pod hasłem "Zapoznaj się z koleżanką i z kolegą". Dla dzieci był animator, były wyjścia do kina, na konie do Dworzyska, do KFC, na basen i saunę do Aqua-Zdroju, panie z Sanepidu i Krwiodawstwa opowiadały jak ważna jest krew, były zajęcia muzyczne, plastyczne, sportowe, była biblioteka, a o niebezpieczeństwach opowiadali dzieciom funkcjonariusze Straży Miejskiej. W pierwszym tygodniu ferii zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku od godziny 10.00 do 14.00, a w drugim tygodniu od 11.00 do 15.00. Każdego dnia dzieci miały jakieś atrakcyjne wycieczki. Dziećmi opiekowały się też mamy, bo bez ich pomocy byłoby trudno. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że ferie były bogate: pani Agnieszce Kołacz-Leszczyńskiej, panu Januszowi Woźnickiemu, panu Krzysztofowi Kalinowskiemu, KFC, Aqua-Zdrojowi, Dworzysku. Lista jest długa. A dzisiaj mieliśmy wyjątkowych gości. Odwiedziła nas pani Sylwia Bielawska - Wiceprezydent Wałbrzycha - powiedział Ryszard Nowak, Przewodniczący RWS Biały Kamień, Konradów.

Oprócz Ryszarda Nowaka - Radnego Rady Miasta Wałbrzycha, Przewodniczącego Rady Wspólnoty samorządowej Biały Kamień, Konradów, w spotkaniu uczestniczyli również: Sylwia Bielawska - Wiceprezydent Miasta Wałbrzycha, Janusz Woźnicki i Krzysztof Kalinowski, bez których wsparcia ferie nie byłyby takie udane, a także osoby zaangażowane w organizację zajęć i oczywiście korzystające z przygotowanych w ramach ferii atrakcji dzieci.

- Jeździliśmy na koniach, byliśmy dwa razy w kinie, na basenie, a tu się bawiliśmy, graliśmy w piłkarzyki i w ping-ponga, rysowaliśmy. Podobały mi się te zajęcia - powiedziała jedna z uczestniczek zajęć.

Podczas spotkania dzieci otrzymały medale, puchary i nagrody za osiągnięcia sportowe, nagrody za udział w konkursie plastycznym, drobne upominki od sponsorów i słodycze. Warto zaznaczyć, że wszystkie zajęcia dla dzieci były nieodpłatne. Skorzystało z nich 25 dzieci, zapisanych przez wałbrzyski oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

- Pomagałyśmy przy dzieciach, ponieważ żeby taką gromadkę dzieci ogarnąć, trzeba włożyć sporo wysiłku. Razem z dziećmi uczestniczyłyśmy w konkursach, grałyśmy z nimi w gry, pomagałyśmy na basenie i podczas wyjść. Głównie chodziło o bezpieczeństwo dzieci - nie tylko naszych, które uczestniczyły w zajęciach, ale wszystkich. Chciałyśmy, żeby dzieci były dopilnowane, żeby pani opiekująca się nimi miała spokojniejszą głowę, żeby nie była sama - mówiła pani Agnieszka i pani Monika - mamy dzieci biorących udział w zajęciach.

Twoja reakcja na artykuł?

10
59%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
5
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Agnna 9-02-2019 19:51
Jak zwykle te same dzieci dostały nagrody, te same dzieci brały udział w feriach te same matki w tle itd...
~JS 10-02-2019 12:04
do: ~Agnna (19:51)
I jak zwykle ta sama pani " narzekalska"!
~Wioleta 9-02-2019 19:53
Oczywiście jak zwykle także nie było dzieci z Konradowa
~Dzieci z Konradowa 9-02-2019 22:17
do: ~Wioleta (19:53)
Kochamy Pana Nowaka, bo wesoły z niego sarmata. Kochamy też Pana Prezydenta za to, że o konradowskich dzieciach pamięta.
~Wioleta 10-02-2019 20:00
do: ~Dzieci z Konradowa (22:17)
Tak pamiętają że od lat dzieci z Konradowa nawet nie wiedzą że cokolwiek jest dla nich organizowane. Zero afiszu o jakichkolwiek wydarzeniach w tej wspólnocie, o zaproszeniach nie wspominając nawet.
~Elwira 10-02-2019 23:02
do: ~Wioleta (20:00)
Współczuję Pani mężowi... Jak długo można wytrzymać takie biadolenie. To musi być święty człowiek.
~Kamila 9-02-2019 22:28
Super jedyny Radny który coś robi brawo oby tak dalej
~ 11-02-2019 9:15
Nie wiecie, jak się skończyła sprawa z domniemanym molestowaniem kobiety przez jednego z radnych? Był kiedyś o tym reportaż w telewizji i mówił także o tym Ludwiczuk na słynnych taśmach Rosiaka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group