Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 2107
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Podsumowanie Kopernikaliów

Piątek, 6 listopada 2015, 6:50
Aktualizacja: Niedziela, 8 listopada 2015, 10:08
Autor: red.
Wałbrzych: Podsumowanie Kopernikaliów
Fot. red.
Wczoraj w Zespole Szkół Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu odbyło się uroczyste podsumowanie trzeciej edycji Kopernikaliów a laureaci odbywającego się w ramach tej imprezy konkursu plastycznego odebrali nagrody i dyplomy.

- Studenci mają swoje Juwenalia a ta szkoła od kilku lat realizuje Kopernikalia. Mają one nieco inny charakter. Tutaj preferuje się przede wszystkim wiedzę. Kopernikalia mają bardzo szeroką formułę - powiedział Zygmunt Nowaczyk - Wiceprezydent Wałbrzycha

Kopernikalia to cykliczna impreza edukacyjna, której celem jest propagowanie wiedzy astronomicznej, popularyzowanie postaci Mikołaja Kopernika oraz integracja lokalnego środowiska. W ramach imprezy na terenie ZS nr 3 co roku odbywają się liczne konkursy i różnego typu projekty związane z astronomią. Co istotne w konkursach uczestniczą nie tylko uczniowie ZS nr 3, ale również uczniowie szkół podstawowych.

Podczas tegorocznej edycji Kopernikaliów zaplanowano takie imprezy jak "Noc z gwiazdami" kiedy to młodzi amatorzy astronomii wzięli udział w obserwacji nocnego nieba i projekcji filmów o tematyce astronomicznej, rozwiązywali quiz wiedzy astronomicznej i tworzyli obrotowe mapy nieba, Konkurs Wiedzy o Koperniku, Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Kartka dla Kopernika”, odbyła się też akcja tworzenia planet w 3D i akcja „Klasowe Zdjęcie z Kopernikiem”. Podczas quizu największą wiedzą astronomiczną wykazał się Szymon Nowak z klasy 1 A. Uczniowie ZS nr 3 przygotowali też program artystyczny o tematyce astronomicznej.

Zorganizowany w ramach Kopernikaliów konkurs plastyczny „Kartka dla Kopernika” miał na celu uczczenie rocznicy urodzin i śmierci Mikołaja Kopernika, rozwijanie zainteresowań sylwetką i osiągnięciami astronoma oraz wiedzą na temat wszechświata i integrację lokalnego środowiska. W konkursie udział mogli wziąć wychowankowie przedszkoli i uczniowie szkół podstawowych z Wałbrzycha oraz uczniowie ZS Nr 3. Konkurs podzielony był na kategorie wiekowe: dzieci przedszkolne, uczniowie szkoły podstawowej – klasy 1, klasy 2-3, klasy 4-6 i uczniowie liceum ZS Nr 3. Do konkursu można było zgłaszać wykonane dowolną techniką prace plastyczne w formie kartki okolicznościowej a tematyka prac musiała być związana z astronomią i sylwetką Mikołaja Kopernika.

Do konkursu zgłoszono przeszło 50 prac. W kategorii liceum wygrała Ola Hamerska, drugie miejsce zajęła Karolina Chodnik. W kategorii klas 4-6 pierwsze miejsce zajęła Oliwia Radzka z PSP nr 28, miejsce drugie ex aequo Oktawia Waleriańczyk z PSP 30 i Ola Piróg z PSP 15 a miejsce trzecie Wiktoria Manicka z PSP 15 i Anastazja Kurantewicz z PSP 30. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Katarzyna Węcek, Andżelika Blaszkiewicz i Alicja Jastrzębska z PSPS 10, oraz Kamila Drzewiecka z PSP 5 i Magdalena Futkowska z PSP 28. W kategorii klas 2-3 zwyciężyła Zofia Niebieszczańska z PSP 5, drugie miejsce zajęły ex aequo Martyna Dużyńska i Kamila Sikorska z GZS 2 a miejsce trzecie Wiktoria Chudek z PSP 5. Wyróżnienia otrzymali: Julia Kraśnicka z GZS 2 i Jakub Malon z PSP 30. W kategorii klas pierwszych zwyciężyła Oliwia Radoch z PSP 2, miejsce drugie zajęła Marta Figiel z NJSP, miejsce trzecie Oliwia Sadowska z PSP 30. Wyróżnienia w tej kategorii optrzymali: Cyprian Lehner z GZS 2 i Dawid Domczyk z NJSP. W kategorii przedszkoli wygrał Oliwier Żydek a wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Oliwia Wrzochal, Julia Kuśmierczyk, Mateusz Bloch i Dominik Fedorowski.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group