Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 4321
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Podziękowania od Danuty Marosz

Poniedziałek, 17 czerwca 2024, 10:28
Aktualizacja: 13:10
Autor: red
Wałbrzych: Podziękowania od Danuty Marosz
Fot. BartLomiej Sowa
Prezentujemy list od Pani Dyrektor Danuty Marosz, w którym podsumowuje ona swoją ponad 20 letnią pracę w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym.

Szanowni Państwo, zbliża się koniec mojej zawodowej przygody w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu. Od września stery przejmie Sebastian Majewski - uznany artysta i spolegliwy człowiek.

CIESZĘ SIĘ, ŻE 60-LETNI „SZANIAWSKI” MA SIĘ DOBRZE i stopniowo zapomina o ponurym scenariuszu sprzed ponad 20 lat, że powinien zostać zamknięty, nie ma przyszłości, Urząd Marszałkowski marnuje publiczne pieniądze, a garstka miłośników może autobusami, podstawianymi w dogodnym miejscu Wałbrzycha, jechać do innych instytucji w regionie...

Z determinacją przekonywaliśmy: MAMY PRAWO DO TEATRU!

Czas pokazał, że mieliśmy rację.

Niebawem „Szaniawski” zaczął świecić własnym światłem, wystawiać prapremiery, pokazywać na nowo klasykę, stosować nieszablonowe rozwiązania, sprzyjać artystycznym debiutom, reprezentować polską scenę w Paryżu, Moskwie, Wiedniu, Berlinie, Lwowie, Seulu…
Zaprzyjaźnił się z miastem i jego mieszkańcami, nie bał się mówić o specyficznych problemach wałbrzyskiej ulicy i przekładać jej sprawy na język sztuki. Dbał także o komfort WIDZÓW - gruntownie przebudował wszystkie przestrzenie, dostosował je do oczekiwań oraz współczesnych standardów, zwiększył swą dostępność i atrakcyjność.

Wałbrzyszanie przychodzili i albo z dumą, a czasem z dystansem towarzyszyli swej scenie, nawet gdy ta - bywało - eksperymentowała zanadto. Doceniali siłę wyobraźni artystycznej i nieskrępowanej wypowiedzi, a TEATR wytrwale przekonywał do własnych wyborów w poszukiwaniu balansu wobec wyzwań, trendów, mód i tendencji.

Dobitnie i nieraz dowiódł, że jest potrzebny w Wałbrzychu – wrażliwy i odważny, otwarty na dialog, miejsce partnerskiej relacji, przyjacielskich spotkań artystów z publicznością, chwalony i zapraszany na prestiżowe pokazy, laureat mnóstwa nagród...

TO NASZ WSPÓLNY SUKCES!

Wszystkim Państwu - Widzom i Twórcom niemal 200 „moich” premier, Koleżankom, Kolegom i Wszystkim Osobom ze mną współpracującym, Instytucjom Kultury i Edukacji, Włodarzom Województwa i Miasta, Partnerom i Sponsorom, a także krytykom i recenzentom – za fascynującą i wartościową współpracę z całego serca i z wdzięcznością DZIĘKUJĘ.

To był prawdziwy zaszczyt, wspólnie z PAŃSTWEM, twórczo przeobrażać NASZ TEATR.

Życzę Wszystkim samych sukcesów i nieskończonych powodów do satysfakcji, pomyślności oraz spełnienia.

Danuta Marosz

Twoja reakcja na artykuł?

22
56%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
8%
Nudzi
3
8%
Smuci
3
8%
Złości
8
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group