Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 3258
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podziel się misiem

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 6 października 2009, 16:05
Aktualizacja: 16:15
Autor: Dominika Krawczyk
Renata Nowicka
Fot. Dominika Krawczyk
25 listopada wypada światowy dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Oddział Dziecięcy Biblioteki pod Atlantami wraz z wolontariuszami z wałbrzyskiego koła Projekt:Polska zorganizują wielką giełdę zabawek.

Akcja „Pluszak dla każdego” polegać będzie na usypaniu stosu z nieużywanych już przez właścicieli maskotek, z którego każde dziecko wybierze sobie swojego nowego przyjaciela. - Zarówno młodzież jak i dorośli nie bawią się już zabawkami, które zalegają w domach – mówi Pani Ewa Kramarczyk z oddziału dziecięcego Biblioteki - mogą je przekazać dzieciom które na pewno się z nich ucieszą.

Misie zaparkują na wałbrzyskim Rynku, gdzie każde dziecko będzie mogło przyjść i wybrać sobie takiego, jaki mu się spodoba. Do akcji zaproszone zostały szkoły podstawowe i przedszkola, ale przyjść może każdy, szczególnie dzieci, które zabawek nie dostają zbyt często. To jednak nie wszystko, dla starszych dzieci i młodzieży zaplanowano konkurs – ta szkoła, która przyniesie ze sobą najwięcej pluszaków do przekazania otrzyma specjalny dyplom i tytuł.

- Staramy się, by patronat nad akcją objął prezydent Sosiński, który wręczy dyplom najbardziej altruistycznej szkole – wyjaśnia Pani Ewa. – Oprócz samych misiów, dzieci będą mogły także wziąć udział w licznych rozrywkach, które przygotuje dla nich młodzież zrzeszona w Klubie Mola Książkowego – będą więc zabawy literackie i konkursy z pluszowymi nagrodami.

- Myślę, że akcja jest niezła – Renacie Nowickiej, p.o. z-cy dyrektor biblioteki, pomysł bardzo się spodobał. – Sam dzień Pluszowego Misia organizujemy już od kilku lat, ale nigdy na taką skalę, jaka zapowiada się tu na rynku.

Do zbiórki misiów można przyłączyć się, przynosząc niepotrzebne maskotki do oddziału dziecięcego Biblioteki Pod Atlantami lub 25 listopada na Rynek. Zabawa rozpocznie się o 13 i potrwa do ostatniego pluszaka.

Portal Wałbrzyszek jest patronem medialnym akcji.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group