Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1943
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poeci spotkają się w Gorcach

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Środa, 16 listopada 2011, 7:36
Aktualizacja: 7:37
Autor: PAW
Fot. użyczone
Już po raz 13 odbędzie się spotkanie wieńczące Ogólnopolski Konkurs Poetycki o „Srebrny Liść Chmielu” organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną–Centrum Kultury w Boguszowie–Gorcach.

W tym roku na konkurs nadeszła rekordowa ilość zgłoszeń. W szranki stanęło blisko 200 artystów z całej Polski zarówno przed debiutem jak i tych mających debiut poetycki już za sobą. Wiersze zgłoszone do konkursu oceniało jury w składzie: Karol Maliszewski – doktor nauk humanistycznych, wykładowca, poeta, prozaik, Antoni Matuszkiewicz – poeta, prozaik, dramaturg, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Henryk Król – poeta, satyryk, tłumacz, członek Stowarzyszenia Środowisk Twórczych w Wałbrzychu.

Podsumowanie konkursu oraz przedstawienie laureatów i ich poezji nastąpi 19 listopada (sobota) o godz. 17.00 w bibliotece w Gorcach, ul. (Filia 4 MBP-CK).

W programie Gali Finałowej zaplanowano ponadto koncert nastrojowego zespołu Erato z Bielawy oraz promocję książki pt. „Niedokończony obraz” Romana Gilety.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group