Czwartek, 13 maja
Imieniny: Roberta, Serwacego
Czytających: 2759
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jedlina-Zdrój: Poinwestycyjne Otwarcie Pawilonu Zdrojowego w Jedlinie–Zdroju

Poniedziałek, 10 grudnia 2012, 9:00
Aktualizacja: Wtorek, 11 grudnia 2012, 7:44
Autor: Robert Bajek
Jedlina-Zdrój: Poinwestycyjne  Otwarcie  Pawilonu  Zdrojowego  w Jedlinie–Zdroju
Fot. Robert Bajek
8 grudnia w Jedlinie Zdroju nastąpiło uroczyste Poinwestycyjne Otwarcie Pawilonu Zdrojowego. Otwarcia dokonali: Leszek Orpel – Burmistrz Jedliny Zdroju, Romuald Wysoki – Przewodniczący Rady Miasta Jedlina Zdrój, Beata Szczepankowska – Prezes Uzdrowiska Szczawno–Jedlina, Dariusz Woźnicki – Dyrektor Kompleksu Pałacowo–Hotelowego JEDLINKA i Jerzy Tutaj – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Obiekt wyświęcił Ks. Prałat Ryszard Uryga z parafii pod wezwaniem Trójcy Świętej w Jedlinie Zdroju. Jak poinformowano zgromadzonych gości fundusze na inwestycję pochodziły ze środków unijnych i środków własnych Gminy. Prowadzeniem imprezy zajął się Andrzej Gniatkowski – dyrektor Centrum Kultury w Jedlinie Zdroju.

Imprezą inauguracyjną była pierwsza Giełda Produktów Regionalnych. Spotkali się na niej wystawcy z całego Dolnego Śląska – od Kłodzka po Dolinę Baryczy. Swoje stoisko mieli też zaprzyjaźnieni z Gminą wystawcy z Czech promujący wyroby winiarskie. Obecnych na giełdzie wystawców można z powodzeniem podzielić na dwie grupy: tych którzy proponowali artykuły spożywcze – ręcznie wytwarzane dżemy, soki, sery, miody i przetwory z nich i drugą grupę którą charakteryzowały ręcznie wykonane przedmioty: ozdoby świąteczne, ceramika, biżuteria, rzeźby, wyroby z filcu, oraz uszyte z różnokolorowych materiałów woreczki, poduszki, podkładki na stół.

Przedstawiciele Gminy poinformowali, że takie giełdy będą się odbywały cyklicznie, co miesiąc – w każdą drugą sobotę miesiąca. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że wraz z rozwojem Giełdy Regionalnej coraz więcej będzie wystawców z Gminy Jedlina i okolic. W drugiej części pawilonu zaprezentowano zgromadzonym profesjonalny sprzęt fitness, pozwalający na zrzucenie zbędnych kilogramów. Oprawę muzyczną imprezy zapewnił kwintet akordeonowy z wałbrzyskiej Szkoły Muzycznej, którego opiekunem jest nauczyciel Waldemar Polowy.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group