Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 3717
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Pół miliona na cyberbezpieczeństwo

Poniedziałek, 17 stycznia 2022, 10:33
Aktualizacja: 13:14
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Pół miliona na cyberbezpieczeństwo
Fot. użyczone
Urząd miasta w Kamiennej Górze przeznaczy ponad pół miliona złotych na podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Samorząd pozyskał dotację w ramach rządowego programu Cyfrowa Gmina.
- Zmiany technologiczne w zakresie cyberbezpieczeństwa postępują dynamicznie. Urządzenia i oprogramowanie dość szybko się starzeje. Naszym celem jest modernizacja i wymiana elementów infrastruktury informatycznej. Działania te wpłyną pozytywnie na wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia płynące z sieci – mówi burmistrz Janusz Chodsewicz.

Planowany rozwój cyfrowych usług tj. systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją oraz eDoręczeń wymagają zakupu urządzeń takich jak skanery i urządzenia wielofunkcyjne. Konieczna jest także rozbudowa systemu do tworzenia kopii zapasowych.

Ponadto urząd miasta planuje wdrożenie systemów informatycznych dla Centrum Obsługi Jednostek, który zarządza kamiennogórską oświatą. Chodzi o elektroniczny arkusz organizacyjny oraz system elektronicznej rekrutacji do przedszkoli.

Urząd miasta przygotowuje obecnie procedury przetargowe związane z zakupami sprzętu i oprogramowania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group