Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 2866
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Policja bez wakatów

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 23 stycznia 2010, 19:43
Aktualizacja: Niedziela, 24 stycznia 2010, 8:02
Autor: szela
Fot. szela
Policja w Wałbrzychu uporała się z największą jak dotąd bolączką, czyli brakiem ludzi do pracy. Jeszcze niedawno wakaty sięgały liczby pięćdziesięciu osób. Teraz wolnych etatów jest najwyżej kilka.

O pracy policji w minionym roku rozmawiano w Komendzie Miejskiej Policji na tradycyjnej, rocznej odprawie. W spotkaniu uczestniczył prezydent Piotr Kruczkowski oraz komendant wojewódzki policji, Zbigniew Maciejewski.

W ocenie dolnośląskiego szefa stróżów prawa, wałbrzyscy funkcjonariusze zasługują na pochwałę.
- To ważna jednostka, największa w regionie, zaraz po Wrocławiu, działająca na bardzo dużym obszarze. Mieliśmy określoną strategię, która była realizowana przez ostatnie trzy lata. Wyniki są zadowalające – podkreśla Zbigniew Maciejewski.

W 2009 roku wykrywalność przestępstw wyniosła 69 procent.
- To o trzy procent więcej niż w poprzednim okresie – mówi Janusz Figiel, komendant miejski policji.
Największą uciążliwością, zarówno dla mieszkańców jak i funkcjonariuszy, jest drobna przestępczość – kradzieże, dewastacje altanek i ogrodów działkowych, akty wandalizmu oraz, jak wszędzie, nietrzeźwi kierowcy.
- To prawdziwa plaga. W ubiegłym roku zatrzymaliśmy 680 osób, jadących na podwójnym gazie. To nie jest najwięcej w skali kraju, znajdujemy się mniej więcej w środku rankingu – wyjaśnia Janusz Figiel.

Komendant cieszy się, że sprawa wakatów już nie spędza mu snu z powiek, ale zarazem zaczyna się martwić, że niektórzy funkcjonariusze nabyli prawa do emerytury i będą odchodzić ze służby. Ale też stawia zadania.
- W 2010 roku zamierzamy podnieść wykrywalność przestępstw, a także ograniczyć ich dynamikę – podkreśla. Zbigniew Maciejewski.

Maciejewski jest przekonany, że mieszkańcy mogą się czuć coraz bezpieczniej, ale zapewnia też, że policja z pewnością nie osiądzie na laurach.
- Chcemy sprostać oczekiwaniom – mówi komendant wojewódzki.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group