Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2857
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice: Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie w sieci, hejcie w internecie

Sobota, 23 lutego 2019, 6:39
Autor: red
REGION, Stare Bogaczowice: Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie w sieci, hejcie w internecie
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu spotkali się w tym tygodniu z młodzieżą Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach. Z uczniami szkoły podstawowej funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie w sieci, a z gimnazjalistami klasy III dodatkowo tzw. o hejcie w internecie oraz o odpowiedzialności prawnej w tym zakresie.

Funkcjonariusze przedstawili młodszym uczniom jak bezpiecznie korzystać z telefonu komórkowego, tabletu oraz komputera. Większość tych urządzeń posiada stały dostęp do internetu,a to niesie to za sobą ryzyko, iż niepożądane treści mogą trafić do najmłodszych lub też ich dane mogą zostaną wykradzione i wykorzystane przez przestępców.

W starszych klasach gimnazjum policjanci promowali film, który w 2018 roku powstał w ramach akcji „Bezpieczny wałbrzyszan – bezpieczna szkoła” pt. „Hejt w internecie”. Funkcjonariusze przestrzegli młodzież, że nawet anonimowe – ale niezgodne z przepisami prawa komentarze, czy wypowiedzi - umieszczone na portalach społecznościowych oraz informacyjnych mogą nieść za sobą konsekwencje prawne dla ich autorów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
50%
Złości
1
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group