Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4608
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Policjanci spotykają się z młodzieżą w ramach "Bezpiecznych ferii”

Czwartek, 18 stycznia 2018, 6:39
Autor: red
powiat wałbrzyski: Policjanci spotykają się z młodzieżą w ramach "Bezpiecznych ferii”
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odwiedzają najmłodszych także w miejscach, gdzie organizowany jest dla nich wypoczynek i rozmawiają o bezpieczeństwie.

Na początku tygodnia asp. sztab. Tomasz Łabędź oraz st. sierż. Paweł Głębocki, policjanci prewencji, odwiedzili młodzież podczas półkolonii w Szczawnie-Zdroju oraz Boguszowie-Gorcach. Mundurowi przeprowadzili rozmowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze przekazali informacje o obowiązku poruszania się pod drogach po zmroku w ubraniach wyposażonych w elementy odblaskowe oraz o przestrzegli o zachowaniu zwiększonej ostrożności przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, jakie panują zimą.

Funkcjonariusze poinformowali o całkowitym zakazie wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne. Podczas ferii dzieci częściej korzystają z komputera, dlatego mundurowi przedstawili także zagrożenia związane z uzależnieniem od internetu. Najmłodsi poznali definicję „cyberprzemocy”, jej formy oraz konsekwencje jej stosowania. Podczas spotkań policjanci przypomnieli uczestnikom numery alarmowe służb ratunkowych oraz przedstawili zagadnienia związane z postępowaniem w razie wystąpienia różnego rodzaju wypadków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group