Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 2526
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Policjanci uratowali życie dwóm osobom

Niedziela, 3 maja 2015, 6:25
Aktualizacja: 6:47
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Policjanci uratowali życie dwóm osobom
Fot. użyczone
Sebastian Rakoczy oraz Adrian Gołębiowski w trakcie obchodu rejonu służbowego podjęli interwencję podczas której uratowali ludzkie życie. Kilka dni później inni policjanci Piotr Korulczyk i Łukasz Rodziewicz uratowali kolejną osobę, której życiu zagrażało bezpośrednie niebezpieczeństwo. Dzięki zdecydowanej postawie funkcjonariuszy ci ludzie żyją.

Sebastian Rakoczy oraz sierż. szt. Adrian Gołębiowski z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu ulicy Głównej zauważyli leżącego mężczyznę. Po sprawdzeniu okazało się, że osoba nie dawała żadnych oznak życia, w związku z czym policjanci natychmiast podjęli reanimację do czasu przybycia pogotowia ratunkowego. Po przyjeździe karetki 59-latka przekazali w ręce lekarza.

Kilka dni później wałbrzyska Policja otrzymała zgłoszenie, z którego wynikało, iż jeden z mieszkańców, który zaginął, może znajdować się w okolicznościach zagrażających jego życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu rozpoczęli poszukiwania. Policjanci biorący udział w akcji Piotr Korulczyk i Łukasz Rodziewicz dotarli do jednego z kompleksów leśnych na terenie powiatu, gdzie dostrzegli leżącą osobę, którą okazał się zaginiony. Zastali go nieprzytomnego. Bezzwłocznie podjęli czynności zmierzające do przywrócenia funkcji życiowych. Przybyły na miejsce zespół pogotowia ratunkowego przejął odnalezionego i przetransportował go do szpitala.

Obaj uratowani przez policjantów znajdują się pod opieką lekarzy. Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu podziękował funkcjonariuszom za wzorową postawę. Podkreślił, że ich opanowanie, determinacja i fachowość przyczyniły się w tym przypadku bezpośrednio do uratowania życia człowieka.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group