Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 6183
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Policjanci z "Żonkilową Kwestą"

Środa, 27 kwietnia 2022, 6:43
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Policjanci z "Żonkilową Kwestą"
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyski oddział Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzych jak co roku organizuje zbiórkę pod nazwą „Żonkilowa Kwesta”, do której przyłączyli się również wałbrzyscy funkcjonariusze policji.

W tym roku kwesta dedykowana jest nie tylko podopiecznym wałbrzyskiego hospicjum, ale także Miejskiego Hospicjum we Lwie, które zmaga się już nie tylko z cierpieniem swoich podopiecznych, ale także skutkami wojny na terenie Ukrainy. Podczas oficjalnej inauguracji wydarzenia wałbrzyscy policjanci przypomnieli zasady bezpieczeństwa, jakimi powinni kierować się wolontariusze.

W poniedziałkowe południe przed wałbrzyskim Ratuszem spotkali się młodzi wolontariusze „Żonkilowej Kwesty” z Prezydentem Wałbrzycha Romanem Szełemejem, Starostą Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztofem Kwiatkowskim i włodarzami gmin ościennych, którzy tę wyjątkową zbiórkę wspierają. Nie zabrakło też wałbrzyskich mundurowych. Ci rozmawiali z wolontariuszami przekazując im istotne informacje na temat bezpieczeństwa podczas kwestowania.

„Żonkilowa kwesta” jest prowadzona od 25 do 28 kwietnia w mieście i powiecie wałbrzyskim przez dzieci i młodzież ze szkół z terenu Wałbrzycha oraz placówek oświatowych w powiecie.

Twoja reakcja na artykuł?

4
40%
Cieszy
3
30%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group