Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3783
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Politechnika Wrocławska będzie współpracować z wałbrzyskimi liceami

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 28 maja 2013, 17:00
Autor: PAW
Fot. PAW
Przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej podpisali porozumienie z dwoma wałbrzyskimi liceami na temat współpracy w roku szkolnym 2013/2014.

Politechnika Wrocławska bierze udział w pilotażowym programie współpracy z liceami z terenu Dolnego Śląska. W pierwszym etapie tego projektu do współpracy zakwalifikowano 7 liceów - 3 z Wrocławia, 2 z Wałbrzycha i po jednym z Legnicy i Jeleniej Góry. Z wałbrzyskich liceów tym programem objęte zostaną II LO oraz I LO.
- Zależy nam, by młodzież chciała wybierać techniczne kierunki kształcenia. Taki wybór stwarza tym młodym ludziom szansę na znalezienie dobrej pracy po ukończeniu studiów – uważa rektor Politechniki Wrocławskiej - Tadeusz Więckowski.

Współpraca ma polegać m.in. na uczestnictwie wykładowców z Politechniki w zajęciach wałbrzyskich szkół. Inicjatorzy pomysłu nie wykluczają, że w przyszłości projektem zostanie objętych więcej szkół.
- Ruszamy od września 2013 roku. Liczymy na duże zainteresowanie młodzieży tym programem i naukami ścisłymi, bo zapotrzebowanie na rynku pracy w tych zawodach jest olbrzymie – mówi Tadeusz Więckowski.

Prezydent Roman Szełemej zachwalał poziom I LO i II LO w Wałbrzychu.
- To szkoły wyjątkowe, wiodące i rozpoznawalne – mówi Szełemej. – Dla Wałbrzycha i wałbrzyszan ma również duże znaczenie fakt, że w najbliższych planach jest remont obiektu Politechniki Wrocławskiej, który znajduje się przy ulicy Wrocławskiej. Lepsza baza powinna również wpływać na zainteresowanie młodzieży naukami ścisłymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group