Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3778
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: POLLOGUS 2017

Piątek, 17 listopada 2017, 6:34
Aktualizacja: Sobota, 18 listopada 2017, 16:13
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: POLLOGUS 2017
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Auditorium Novum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbyła się VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa Młodych Logistyków "POLLOGUS 2017".

Główny temat tegorocznej konferencji brzmiał: „Innowacje w logistyce – dylematy i współczesne wyzwania”. W ramach konferencji zaplanowano wiele wykładów i referatów, wśród których znalazły się między innymi takie punkty jak wykład dr hab prof. nadzw. Mariusza Jedlińskiego "Po co nam logistyka 4.0?", wykład prof. dr hab. inż. Józefa Matuszka "Skanowanie wielkoformatowe na potrzeby projektowania systemów logistycznych przedsiębiorstw przemysłowych", referat Elizy Banak i Magdaleny Grajek z Logistycznego Koła Naukowego Studentów Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie - "Scentralizowanie potencjału transportowego", referat Michała Ziółkowskiego i Marcina Roznera z Koła Naukowego Logistyki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - "Pojazdy autonomiczne w transporcie pasażerskim i towarowym - szanse i zagrożenia", referat Sebastiana Radzikowskiego z Koła Naukowego Logistyki Stosowanej Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie - "Dystrybucja paliwa z wykorzystaniem technologii RFID", referat Joanny Szymańskiej i Huberta Pasierbskiego z Koła Naukowego Innowacyjnych Systemów Transportowo-Logistycznych Akademii Morskiej w Gdyni - "Wdrażanie rozwiązań innowacyjnych w logistyce - sukcesy, istniejące problemy i dalsze wyzwania", czy referat Moniki Fogt i Pauliny Juszczyńskiej z Koła Naukowego "Logistyka" Politechniki Poznańskiej - "Regały szufladkowe jako innowacyjna koncepcja wykorzystania przestrzeni magazynowej".

Oprócz wykładów, prezentacji, dyskusji i referatów w planach konferencji znalazła się również wspólna wycieczka i zwiedzanie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Organizatorem VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Młodych Logistyków "POLLOGUS 2017" było Koło Naukowe Młodych Logistyków „Just in Time”, działające w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group