Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3700
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głuszyca: Półmaraton Szlakiem Riese

Poniedziałek, 4 lipca 2016, 15:04
Aktualizacja: 15:05
Autor: PAW
Głuszyca: Półmaraton Szlakiem Riese
Fot. organizatorzy
W sobotę Głuszyca gościła 110 uczestników I Półmaratonu Szlakiem Riese.

Był to drugi po kwietniowym Biegu Koliby Łomnickiej prolog ultramartonu górskiego Waligóra Run Cross Głuszyca, na który zapraszamy do Głuszycy już 10 września.

Na stracie Półmaratonu Szlakiem Riese zawodników powitał Dariusz Michalczewski, pięciokrotny mistrz świata w wadze półciężkiej wraz z burmistrzem Głuszycy Romanem Głodem. Przed biegiem można było zapoznać się z historią kompleksu Riese w czasie wykładu przewodnika Podziemnego Miasta Osówka - Grzegorza Borensztajna, który przedstawił naziemne obiekty kompleksu Riese mijane podczas zawodów. Obiekty te w terenie były oznaczone tabliczkami.

Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości 21,5 km, w górzystym terenie (przewyższenia łącznie +755/-755 m, maksymalne nachylenie trasy wynosiło +27” i -24”). Start nastąpił punktualnie o godzinie 12:00. W dniu zawodów panował niesamowity upał, co dodatkowo utrudniało rywalizację.

Pierwszy na mecie był Jerzy Ładysz z Wrocławia, który pokonał trasę w rewelacyjnym czasie 1:33:47. Był to biegowy knockout, gdyż następny zawodnik pojawił się na linii mety dopiero po pięciu minutach.

Pierwszą kobietą Paulina Wojtanowska z Bielawy z czasem 1:57:08.

Wyniki zawodów open są dostępne na stronie: http://www.waligoraruncross.pl/index.php?akcja=wyniki

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group