Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 2682
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Półmaraton w niedzielę

Wtorek, 13 sierpnia 2019, 7:41
Aktualizacja: Środa, 14 sierpnia 2019, 8:54
Autor: JAZ
Wałbrzych: Półmaraton w niedzielę
Fot. JAZ
Przed nami jubileuszowy, XX Toyota Półmaraton Wałbrzych.

Organizatorzy zapewniają, że wszystkie sprawy związane z tegoroczną edycją biegu są pod całkowitą kontrolą. Nieco zmieniona trasa półmaratonu, bieg dla dzieci, standardowo samochód Toyota Aygo oraz wiele innych atrakcji, mają sprawić, że bieg z 2019 roku będzie wspominany przez lata.
- Ze względu na budowę obwodnicy trasa musiała być nieco zmieniona. Nie zrezygnowaliśmy jednak z morderczych podbiegów na ulicy Sikorskiego – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Zmiany w trasie mają jednak uatrakcyjnić nie tylko sam bieg, ale też pokazać urokliwe miejsca Wałbrzycha.
- W tym roku przebiegać będziemy przez dziedziniec Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Tym miejscem opiekują się miejscowi studenci i piłkarki miejscowego klubu. Będzie tam również mini punkt żywnościowy. Kolejną zmianą jest bieg przez ulicę Przemysłową – mówi kierownik zawodów Tomasz Durajczyk.

Najważniejszą jednak zmianą jest ta wynikająca z budowy obwodnicy. W tym roku zawodnicy zamiast zbiegać ulicą Chrobrego w kierunku centrum, będą wbiegać ulicą Szmidta, kolejno Nowym Światem na ulicę Sikorskiego, zaledwie częściowo zahaczając o Plac Grunwaldzki.

Obecna edycja Półmaratonu to również propagowanie ekologii. Akcja Stop Plastik w mieście będzie kontynuowany także w trakcie zawodów. Organizatorzy dla biegaczy przygotują rozpuszczone w wodzie mikroelementy, które mają być podawane zawodnikom w papierowych kubeczkach.

W związku z biegiem w niedzielę już od godziny 9.00 wystąpią utrudnienia w ruchu ulicznym.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
44%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group