Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3393
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pomoc dla branży hotelarskiej

Sobota, 16 stycznia 2021, 7:24
Autor: PAW
Wałbrzych: Pomoc dla branży hotelarskiej
Fot. archiwum
Tarcza dla gmin górskich, do których zalicza się Wałbrzych, może znacząco pomóc instytucjom działającym w tym zakresie w naszym mieście i powiecie.

- Przyjęliśmy tę informację z radością - mówi prezydent Roman Szełemej. - Mamy podmioty hotelarskie na terenie miasta, których umorzenie podatków będzie dotyczyć, a to dla nich duże odciążenie od kosztów. Rząd planuje perspektywę umorzeń na pół roku 2021, bo wydaje się, że ta gałąź przemysłu turystycznego powinna wracać do normalności w maju, może w czerwcu.

Gmina Wałbrzych zakłada, że umorzenia podatku od nieruchomości od obiektów hotelarskich będą mogły być sfinansowane w 80 procentach z tarczy rządowej, a 20 procent będzie musiała pokryć Gmina. Chodzi o zwolnienie z podatku od nieruchomości do końca czerwca firm, które znalazły się na liście przygotowanej przez gminę. Taką zresztą decyzję na czwartkowej sesji Rady Miasta Wałbrzycha podjęli radni.
- To będzie dla gminy dodatkowy wydatek, ale chcemy wesprzeć lokalne firmy, ale również nasze - jak Starą Kopalnię, Zamek Książ - kontynuuje prezydent. - Firmy hotelarskie, które ucierpiały z powodu covidu, mogą ubiegać się u nas o umorzenie lub rozłożenie na raty podatku od nieruchomości. Dotychczas podejmowałem takie decyzje, choć nie zawsze były to umorzenia, bo jako gmina również jesteśmy w trudnej sytuacji.

Twoja reakcja na artykuł?

6
55%
Cieszy
3
27%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group