Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3335
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pomóż dzieciom z Wałbrzycha– wystarczy kliknąć

Poniedziałek, 13 listopada 2017, 9:37
Autor: red
Wałbrzych: Pomóż dzieciom z Wałbrzycha– wystarczy kliknąć
Fot. red
W wałbrzyskim Sobięcinie już od 5 lat Fundacja Edukacyjna im. Siostry Garczyńskiej pomaga potrzebującym dzieciom. Prowadzi dla nich czynną codziennie świetlicę, pomaga w lekcjach, karmi, organizuje wycieczki i kolonie. Jednym kliknięciem można im pomóc zdobyć fundusze, które w 100% będą przeznaczone na dzieci.

Od września 2012 roku dzieci mogą korzystać z czynnej codziennie świetlicy, która jest zupełnie bezpłatna. Dostają tam ciepły posiłek, pomoc w lekcjach, dobre słowo. Mają też okazję korzystać z rozwijających zajęć i wyjazdów. W tym roku niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się zumba i rozpoczęły się zajęcia w obserwatorium astronomicznym. W lecie 21 dzieci było na sfinansowanych przez fundację dwutygodniowych wakacjach w Darłówku. Oczywiście frajdą było już sam pobyt nad morzem i codzienne zabawy w wodzie i na piasku. Była też podróż starą kolejką, dyskoteka i ognisko z pieczeniem kiełbasek,, wesołe miasteczko, rejs statkiem i wiele innych atrakcji.

W tym roku pierwsza czwórka naszych wychowanków skończyła gimnazjum i przeszła do kolejnego etapu edukacji, a do świetlicy zaczęło przychodzić więcej maluchów przedszkolnych i wczesnoszkolnych.

Organizowanie posiłków, zajęć, utrzymywanie świetlicy kosztuje, więc Fundacja Garczyńskiej szuka sposobów na pozyskanie środków finansowych. Od 3 lat, co roku, w grudniu startuje w międzynarodowym konkursie Project for Awesome. Już dwa razy udało się im wygrać spore dofinansowanie. Konkurs Project for Awesome polega na tym, że przez dwie konkretne doby w grudniu, ludzie z całego świata głosują w Internecie na filmiki o akcjach charytatywnych- też z całego świata. 20 filmików z największą liczbą głosów dostaje dofinansowanie.

Głosowanie zacznie się 15 grudnia o godzinie 18.00, a skończy 17 grudnia o godzinie 17.00. Samo głosowanie trwa tylko dobę, a żeby wygrać dofinansowanie potrzeba naprawdę dużo głosów. Dlatego tak ważne jest, aby wcześniej zebrała się silna, duża grupa Dobrych Ludzi gotowa oddać głos na dzieciaki z Wałbrzycha. Dlatego wolontariusze – przyjaciele fundacji utworzyli na Facebooku wydarzenie, gdzie zbierają się ludzie, którzy chcą swoim kliknięciem pomóc dzieciakom.

Zapisujcie się więc na wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/1572511022784083/.

Na tej stronie 15 grudnia o 18.00 ukaże się link do głosowania i instrukcja jak to zrobić skutecznie. Co więcej, po zapisaniu się na wydarzenie – kalendarz w Waszym telefonie przypomni Wam o głosowaniu. Dzięki temu nie przeoczycie akcji.

Jeśli nie macie konta na Facebooku- warto zapisać sobie termin głosowania w kalendarzu. Link do głosowania pojawi się 15 grudnia o 18.00 także na stronie www Fundacji Garczyńskiej: https://fundacjagarczynskiej.wordpress.com

Pamiętajcie- jednio Wasze kliknięcie może poprawić życie biednych dzieciaków z Wałbrzycha. Warto! Początek głosowania 15 grudnia godz. 18.00, zakończenie - 17 grudnia o godz. 17.00. Nie przegapcie!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group