Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5879
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Ponad 300 tysięcy dla LOT AW

Czwartek, 23 maja 2024, 11:39
Autor: red
REGION: Ponad 300 tysięcy dla LOT AW
Fot. użyczone
Ministerstwo Sportu i Turystyki w kwocie ponad 354 tys. złotych dofinansowało aż dwa projekty Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracja Wałbrzyska. Ze środków tych zrealizowane zostaną dwa festiwale rowerowe na rozpoczęcie i zakończenie sezonu oraz pobyt studyjny na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej dla twórców internetowych orasz warsztaty dla członków stowarzyszenia jak promować turystykę w mediach społecznościowych.
- Oba projekty mają za cel promocję i rozwój turystyki regionalnej, ale także popularyzowane i wsparcie turystyki aktywnej. Cieszy nas, że nowe władze Ministerstwa Sportu i Turystyki, w tym m.in. sekretarz stanu, Piotr Borys, dostrzegają role i znaczenie lokalnych organizacji – mówi prezeska LOT AW, Anna Żabska.

Projekt „Z rowerem po Aglomeracji Wałbrzyskiej, czyli Festiwal rowerowy 2024” otrzymał dofinansowanie w wysokości 151 852 zł, a jego termin realizacji przewidziany jest do końca tego roku. W ramach projektu na początku i na koniec sezonu rowerowego odbędą się dwa Festiwale Rowerowe.

Będą to zawody rowerowe z elementami rywalizacji o zróżnicowanych pod względem trudności trasach rowerowych. Podczas wyścigu będzie zabezpieczona opieka medyczna. Cały wyścig będzie nadzorować komisja sędziowska wydelegowana na potrzeby organizacji festiwalu rowerowego. Trasa rowerowa podczas wyścigu zostanie wytyczona a następnie oznakowana przez wykwalifikowaną kadrę. Dodatkowo w organizację wyścigu będzie zaangażowany tzw. zespół porządkowy. W ramach festiwalu będą zorganizowane specjalne pokazy, można będzie spróbować swoich sił w jeździe na deskorolce. Uczestnicy będą mogli skorzystać ze strefy testowania rowerów w tym rowerów elektrycznych. Ponadto odbędą się spotkania się z ekspertami rowerowymi- entuzjastami wycieczek rowerowych. Działania projektowe wpłyną na pogłębienie rozwoju turystyki rowerowej, promocji przy stworzonej już aplikacji rowerowej, rowerowych map i przewodników. Mają za zadanie rozbudzić pasje odkrywania i aktywnego zwiedzania terenów Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Drugi z projektów, Creators Camp LOT Aglomeracja Wałbrzyska otrzymał dofinansowanie w wysokości 153 594 zł i także zostanie zrealizowany do końca roku. Zadanie zostało podzielone na trzy bloki organizacyjne. Są to wycieczki studyjne skierowane do twórców internetowych w ramach czterech tematów: zabytki, góry, natura, kulinaria, warsztaty dla członków LOT AW – Kampania w mediach społecznościowych w praktyce oraz specjalne wydarzenie promujące ofertę Aglomeracji Wałbrzyskiej. W evencie tym wezmą udział członkowie stowarzyszenia, którzy zaprezentują swoją ofertę twórcom internetowym, a także dzięki ich zasięgom trafią do szerszego grona odbiorców.

Celem Creators Camp LOT Aglomeracja Wałbrzyska jest zaprezentowanie uczestnikom, atrakcji na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej, aby mogli zapoznać się z ofertą, a także na podstawie stworzyć materiał promocyjny na ich temat; stworzenie materiałów promocyjnych, ale przede wszystkim zainspirowanie uczestników – członków LOT AW do tworzenia wspólnego i spójnego wizerunkowo produktu turystycznego na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz docieranie do odbiorców poprzez kanały internetowe – szeroko pojęte media społecznościowe.

Wszystkie działania w projekcie, będą dostępne bezpłatnie dla uczestników.

Twoja reakcja na artykuł?

6
30%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
20%
Złości
10
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group