Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2301
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ponad milion złotych na płatne praktyki zawodowe w PWSZ Wałbrzych

Czwartek, 24 listopada 2016, 12:56
Aktualizacja: 14:00
Autor: red
Wałbrzych: Ponad milion złotych na płatne praktyki zawodowe w PWSZ Wałbrzych
Fot. red
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesia w Wałbrzychu rozpoczyna rekrutację do projektu płatnych praktyk zawodowych. Na ten cel z ogólnopolskiego projektu POWER otrzymała ponad 1.100.000 zł. Projekt przewiduje wynagrodzenia zarówno dla praktykanta, jak i opiekuna sprawującego nadzór nad studentem podczas trwania praktyki.

Przedsięwzięcie pn. „Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych” realizowane jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków EFS. W projekcie, poza wałbrzyską uczelnią, biorą także udział inne szkoły tego typu z obszaru całej Polski. Ogólnopolskim założeniem projektu jest wypracowanie jednolitego systemu praktyk studenckich, gwarantującego osiągnięcie niezbędnych efektów kształcenia. Projekt ma charakter pilotażowy, jego celem jest umożliwienie ogółem 7 tys. studentów realizację płatnych praktyk zawodowych w latach 2016-2018. Limit studentów aplikujących do projektu to 10% w skali każdej uczelni. Wypracowanie w ramach Projektu wzorcowego systemu praktyk zawodowych we wszystkich polskich publicznych uczelniach zawodowych doprowadzi do wzmocnienia kompetencji zawodowych absolwentów tych szkół wyższych, dostosowanych do lokalnych rynków pracy w rejonach działania uczelni.

W PWSZ Wałbrzych z programu mogą skorzystać studenci kierunków o profilach praktycznych, tj.: filologia angielska, BHP, kosmetologia oraz techniki dentystyczne. Warunkiem uczestnictwa studentów w rekrutacji do projektu jest zaliczenie co najmniej I roku studiów. Projekt zakłada realizację 6-miesięcznej praktyki zawodowej, czyli student odbywa 3 miesiące praktyki programowej na warunkach ustalonych w programie uczelni, a następne 3 miesiące praktyki pilotażowej. Na realizację 6-miesięcznej praktyki student otrzymuje stypendium, wypłacane po każdym miesiącu zrealizowanych praktyk, począwszy od 2 do 6 miesiąca w równych comiesięcznych ratach.

Rekrutacja uczestników projektu to nie tylko nabór studentów ale również firm, gotowych na przyjęcie praktykantów. Instytucje zgłaszające swój udział w programie pilotażowych praktyk zawodowych powołają zakładowych opiekunów praktyk, którzy za opiekę nad studentem-praktykantem otrzymują wynagrodzenie według stawek określonych w przedmiotowym Projekcie.

Rekrutacja trwa do 2 grudnia 2016 r!

Szczegółowe informacje o rekrutacji studentów oraz instytucji dostępne na stronie Biura Karier PWSZ Wałbrzych: http://www.pwsz.com.pl/program-platnych-praktyk-zawodowych/

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group