Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4872
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Popełnił 13 wykroczeń

Czwartek, 15 września 2022, 9:44
Aktualizacja: 9:45
Autor: red
Wałbrzych: Popełnił 13 wykroczeń
Fot. KMP Wałbrzych
Patrol złożony z inspektora Inspekcji Transportu Drogowego oraz policjanta ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu to na drogach naszego miasta i powiatu wałbrzyskiego od wielu lat praktycznie codzienność.

We wtorek w toku pełnienia służby funkcjonariusze na ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik siodłowy. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że kierujący porusza się jedynie z naczepą. Okazało się jednak, że do ciągnika dołączone zostały aż dwie naczepy, co wg przepisów obowiązujących w Polsce jest zabronione. Zestaw poruszający się po naszych drogach może składać się tylko z dwóch pojazdów.

Niestety analiza danych cyfrowych oraz dokumentów okazanych przez kierującego wykazała, że 30-latek w ciągu ostatniego miesiąca wielokrotnie skrócił sobie dobowy odpoczynek, bądź przekroczył maksymalny czas prowadzenia pojazdu w dobie. Okazało się, że raz jechał nawet bez przerwy ponad 20 godzin.

Za wszystkie popełnione wykroczenia, a było ich łącznie trzynaście, kierujący ukarany został mandatami karnymi w łącznej kwocie 3 tysięcy złotych. Funkcjonariusze sporządzili również dokumentację celem wszczęcia postępowania administracyjnego. Za wszystkie naruszenia odpowie więc także przewoźnik.

Twoja reakcja na artykuł?

5
19%
Cieszy
3
12%
Hahaha
2
8%
Nudzi
2
8%
Smuci
3
12%
Złości
11
42%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group