Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3203
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Poradnia działa

Niedziela, 3 maja 2020, 6:35
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 maja 2020, 8:51
Autor: JAZ
Wałbrzych/REGION: Poradnia działa
Fot. red
Zmiany w obostrzeniach, które wprowadza rząd, objęły również poradnie psychologiczno–pedagogiczne, które również wracają do realnego świata.

Psychologowie od dawna wychodzą z założenia, że bezpośrednia praca z dziećmi i młodzieżą jest najbardziej efektywna, gdy dotyczy spotkań indywidualnych i jest realizowana w osobistym kontakcie.

„Dlatego, też przywracamy stacjonarną pracę poradni psychologiczno-pedagogicznych. Rozpoczyna się czas diagnozowania dzieci i uczniów w celu wydania stosownych opinii i orzeczeń, ważnych dla przyszłości edukacyjnej i dalszych losów dzieci. Nie ma możliwości, aby otrzymać je zdalnie. Stąd potrzeba powrotu do stacjonarnej pracy poradni psychologiczno-pedagogicznych” – czytamy w komunikacie rządowym.

Warto jednak wiedzieć, że czynności te nie muszą być realizowane w budynku poradni i w dalszym ciągu mogą być prowadzone z wykorzystaniem metod i technik na odległość. Pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wałbrzychu w czasie „narodowej kwarantanny” byli i pomagali w formie porad, konsultacji, a także zwyczajnej rozmowy poprzez kontakt telefoniczny. W chwili obecnej rządowe regulacje sprawiają, że praca poradni może wkrótce zmienić formę działania.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group