Czytających: 4389

Wałbrzych: Porażka z Astrą

Niedziela, 20 grudnia 2020, 8:22
Aktualizacja: 8:27
Siatkarze II–ligowego Chełmca Wałbrzych rozegrali solidny mecz przeciwko wyżej notowanej Astrze Nowa Sól, ale ulegli 1–3.

Pierwszy set do stanu po 10 był bardzo wyrównany. Później na trzy punkty odskoczyli goście, a w kolejnych akcjach gra toczyła się punkt za punkt i Astra utrzymała do końca seta trzypunktową przewagę. W drugiej partii zespołem lepszym od początku byli goście, którzy szybko zbudowali przewagę (4-9). Drużyna z Nowej Soli grała z pomysłem i z każdą minutą powiększała przewagę nad Chełmcem i dlatego set nie trwał zbyt długo, a nasi zdołali ugrać zaledwie 17 punktów. Najlepsza w wykonaniu miejscowych była trzecia partia. Chełmiec dzielnie stawiał opór przyjezdnym i nie pozwolił Astrze tym razem odskoczyć z wynikiem. Końcówka była bardzo zacięta i w efekcie końcowym nasi zachowali więcej zimnej krwi i wygrali do 26. Niestety czwarta partia, mimo bardzo ambitnej postawy wałbrzyszan, nie poszła po naszej myśli. Astra minimalnie prowadziła i w końcówce jej gracze tym razem popełnili mniej błędów i wygrali do 23, a cały mecz 1-3.

Chełmiec Wałbrzych- Astra Nowa Sól 1-3 (22-25, 17-25, 28-26, 23-25).