Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 5048
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Porozmawiają o kulturze

Wtorek, 12 października 2021, 10:23
Aktualizacja: 12:23
Autor: red
Wałbrzych: Porozmawiają o kulturze
Fot. organizatorzy
– Będziemy rozmawiać o kulturze, będziemy rozmawiać o tym, jak edukować kulturalnie, będziemy mówić o tym, jak przygotowywać do aktywnego, świadomego czy krytycznego uczestniczenia w kulturze – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Spotkanie skierowane jest do pracowników ośrodków kultury, animatorów, nauczycieli i wszystkich chętnych zajmujących się kulturą na Dolnym Śląsku.

Spotkanie zaplanowano 13 października w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Piaskowej Górze o godzinie jedenastej.

– Zapraszamy animatorów kultury, nauczycieli, edukatorów, aktywistów organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, wszystkie osoby, które działają w kulturze. To spotkanie nie tylko dla mieszkańców Wałbrzycha, ale także dla osób z Aglomeracji Wałbrzyskiej – mówi Jarosław Buzarewicz.

Chętni mogą uczestniczyć w dyskusjach w WOKu na Piaskowej Górze, ale spotkań można wysłuchać także online. Wydarzenie będzie transmitowane na profilu FB Bardzo Młoda Kultura 2019- 2021 – Dolny Śląsk.

O 11.oo rozpocznie się dyskusja panelowa pod hasłem „Edukacja kulturowa w mieście średniej wielkości na przykładzie Wałbrzycha”. Tu głos zabiorą Jarosław Buzarewicz, dyrektor WOKu, Karolina Jefmańska, Justyna Drapała i Kamila Kołodziejczyk, autorki inicjatywy „Terra Incognita” i projektu „Rękodzieło” oraz Paweł Kamiński, koordynator programu Bardzo Młoda Kultura 2019 – 2021 – Dolny Śląsk.

W samo południe rozpoczną się warsztaty, które pod hasłem „Jakie instrumenty polityki kulturalnej Dolnego Śląska są nam potrzebne w regionie?” poprowadzi Marek Sztark.

Uczestnicy spotkania będą dyskutować między innymi o tym, jak zachęcić mieszkańców regionu do świadomego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych.

– Będziemy mówić o edukacji kulturowej, czyli o tym, jak zachęcić mieszkańca Wałbrzycha do tego, aby wziął udział w wydarzeniu kulturalnym, aby był świadomy na co idzie, aby wiedział, gdzie tych wydarzeń szukać. Będziemy także mówić o programie Bardzo Młoda Kultura, o tej edycji 2019 – 2021, którego Wałbrzyski Ośrodek Kultury jest partnerem. Dzięki temu projektowi, zarówno w Wałbrzychu, jak i w wielu miejscowościach w całej Polsce zostało zorganizowanych wiele inicjatyw – dodaje Buzarewicz.

Link do wydarzenia -> https://www.facebook.com/events/168971805419174/

Link do strony z relacją live -> https://www.facebook.com/BardzoMlodaKulturaDolnySlask

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
50%
Hahaha
2
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group