Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3272
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Posadzili żonkile

Wtorek, 5 października 2021, 14:27
Aktualizacja: 15:29
Autor: red
Wałbrzych: Posadzili żonkile
Fot. Hospicjum Wałbrzych
Droga w naszym wałbrzyskim żonkilowym polu nadziei została po raz kolejny utorowana.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią przeszło po niej ponad 250 wolontariuszy, uczniów z ponad 25 szkół. Sadzenie cebulek żonkil to pierwszy krok na drodze, która już wiosną skryje się w żonkilowym polu, polu pełnym słońca i nadziei.

- Jesteśmy wdzięczni wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, którzy potrafili wzbudzić potrzebę bycia blisko tych, którzy cierpią z powodu choroby oraz tych, którzy cierpią, uczestnicząc w cierpieniu terminalnie chorego członka rodziny. Potrzebę istnienia hospicjów, wzmocnią dodatkowo złocące się wiosną żonkilowe pola, otwierające możliwości do kwestowania na rzecz lokalnych hospicjów, których istnienie jest niezastąpione - mówią przedstawiciele wałbrzyskiego Hospicjum.

Dzięki zaangażowaniu uczestników akcji sadzenia żonkilowych cebulek już wiosną będą miały miejsce kolejne działania, kwesty i akcje uświadamiające, dzięki którym będzie możliwe zarówno pozyskiwanie środków niezbędnych do funkcjonowania naszego wałbrzyskiego Hospicjum, jak i uwrażliwianie mieszkańców na potrzeby nieuleczalnie i terminalnie chorych, dla których możemy zrobić naprawdę wiele.

Twoja reakcja na artykuł?

10
71%
Cieszy
3
21%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group