Niedziela, 17 października
Imieniny: Małgorzaty, Wiktora
Czytających: 2939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Posiadał krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy

Poniedziałek, 15 kwietnia 2019, 10:51
Aktualizacja: 10:53
Autor: red
Wałbrzych: Posiadał krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy
Fot. KMP Wałbrzych
Krajankę tytoniową niewiadomego pochodzenia zabezpieczyli podczas kontroli drogowej przeprowadzonej w dzielnicy Podgórze policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. 57–latkowi za popełniony czyn według kodeksu karnego skarbowego grozi teraz wysoka grzywna.

Funkcjonariuszy ruchu drogowego około godziny 20:00 zainteresował jadący ul Żelazną w Wałbrzychu samochód osobowy na wrocławskich numerach rejestracyjny, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Wylegitymowany kierujący nie miał niczego na sumieniu, jednak pasażer posiadał ze sobą 20 półkilogramowych worków foliowych z zawartością krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy o wartości blisko 8 tysięcy złotych. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego oszacowane zostały na ponad 10 tysięcy złotych.

W trakcie legitymowania policjanci zauważyli, że 57-latek - bez stałego miejsca zameldowania - jest kompletnie pijany. Wykonane badanie wskazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia czynu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
2
29%
Smuci
2
29%
Złości
2
29%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group