Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 4269
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Posłanka Zalewska ma całą listę zarzutów wobec polityków PO

Środa, 7 maja 2014, 7:50
Aktualizacja: Piątek, 9 maja 2014, 15:24
Autor: PAW
Wałbrzych: Posłanka Zalewska ma całą listę zarzutów wobec polityków PO
Fot. red.
Dziś posłanka PiS–u Anna Zalewska zwołała konferencję prasową, na której mówiła o dodatkowym zatrudnieniu prezydenta Romana Szełemeja, o przetargach, które budzą zastrzeżenia oraz o kampanii wyborczej przedstawicieli PO robionej za unijne pieniądze.

- Opinia publiczna cały czas z ust prezydenta Szełemeja słyszy o oszczędnościach, a tu okazuje się, że prezydent, który oprócz tego jest zatrudniony na ¼ etatu w szpitalu, został menadżerem zarządzającym funduszami strukturalnymi – mówi Anna Zalewska. – WZWiK na wniosek prezesa związku podjęło decyzję, by to właśnie Roman Szełemej został szefem zarządzającym tymi funduszami.

Anna Zalewska twierdzi, że w najbliższym czasie radni miejscy Prawa i Sprawiedliwości zapytają prezydenta, czy ma odpowiedni certyfikat, by takim menadżerem być oraz, ile będzie na tym stanowisku zarabiał.
- To nie świadczy o pracowitości prezydenta, bo nikt nie jest aż tak wydolny, żeby dobrze wywiązywać się z tylu obowiązków – komentuje posłanka.

Przedstawicielka PiS-u poruszyła również problem przetargów, jakie odbywają się w naszym mieście.
- Doszły do mnie informacje, ponadto spotkałam się z przedsiębiorcami z Wałbrzycha i ci ludzie wskazują mi na wiele nieprawidłowości przy przeprowadzaniu przetargów przez Gminę Wałbrzych – mówi Zalewska. – W tej sprawie zwróciłam się w styczniu do NIK-U w celu wyjaśnienia tych wątpliwości. Chodzi o przetargi m.in. w Starej Kopalni oraz Aqua Zdroju. Już w kwietniu otrzymałam odpowiedź od prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, który wykazał wiele nieprawidłowości i naruszeń przepisów.

Anna Zalewska mówi, że będzie nadal sprawie bacznie się przyglądać i postara się wyjaśnić wszelkie wątpliwości.
- Szczególnie jedna firma jest przez pana Prezydenta szczególnie wyróżniana. Opinie Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych oraz RIO też będą w tej sprawie istotne – mówi posłanka.

Ostatnią kwestią, którą poruszyła posłanka PiS-u, jest kampania wyborcza, jaką jej zdaniem prowadzą przedstawiciele Platformy Obywatelskiej za unijne pieniądze.
- Jutro członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego zaprosił dziennikarzy do objazdu po Wrocławiu, Świdnicy i Wałbrzychu. Tam będzie prezentował inwestycje, które udało się zrealizować w ostatnich 10 latach, od kiedy Polska wstąpiła do UE – mówi Anna Zalewska. –PO będzie się chwalić tymi inwestycjami, które zostały zrobione z funduszy unijnych i wkład PO w te inwestycje nie jest zbyt wielki.

Posłanka odniosła się do dwóch inwestycji, a właściwie instytucji, które jutro mają odwiedzić dziennikarze. Mowa o Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego oraz o Uzdrowisku Szczawno-Jedlina.
- PO chwali się szpitalem, a tymczasem w tej placówce trwa spór zbiorowy dotyczący wynagrodzeń. Pracownicy są lekceważeni, co przy zarobkach prezydenta Szełemeja staje się po prostu niesmaczne – twierdzi Zalewska. – Ponadto druga wizyta dotyczy Uzdrowiska Szczawno-Jedlina, które, jak wynika z moich informacji, jest celowo zadłużane i w ciągu roku ten dług wzrósł z 1 do 4 milionów zł. Ponadto pracownicy zwracają mi uwagę na wiele innych problemów dotyczących Uzdrowiska, jak choćby: wstrzymanie budowy basenu rehabilitacyjnego, by nie stał się konkurencją dla Aqua Zdroju, zakup zdewastowanego budynku w Jedlinie Zdroju za 400 tysięcy złotych, organizację imprez, które przynoszą olbrzymie straty jak choćby Bal Wiedeński, nieprawidłowości w kwestii zatrudniania niektórych pracowników i wiele innych.

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group