• Niedziela, 15 grudnia 2019
  • Godz. 13:44
  • Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny, Waleriana
  • Czytających: 3523
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Posłanka Zalewska otrzymała odpowiedź z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji dotyczącą łączenia etatów przez prezydenta Szełemeja

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 12 kwietnia 2012, 15:52
Aktualizacja: Piątek, 13 kwietnia 2012, 13:50
Autor: red
Fot. red
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji odpowiedziało na zapytanie poselskie Anny Zalewskiej, parlamentarzystki Prawa i Sprawiedliwości, dotyczące łączenia etatów przez prezydenta Wałbrzycha, Romana Szełemeja.

- Z odpowiedzi podsekretarza stanu jasno wynika, że Ministerstwo wcale nie dało prezydentowi Wałbrzycha zgody na łączenie funkcji prezydenta Miasta z dodatkową pracą w szpitalu - relacjonuje Zalewska.

Roman Szełemej zapytał Ministra o możliwość podjęcia dodatkowej pracy w szpitalu, jednak otrzymał od resortu wyłącznie wyjaśnienia dotyczące obowiązujących w przedmiotowej materii regulacji prawnych, podkreślając jednocześnie, iż nie posiadają one waloru źródła prawa i nie mogą stanowić podstawy ewentualnych działań prawnych, ani tym bardziej być uznane za formę zgody lub jej odmowy w przedmiotowej sprawie. Okazuje się więc, że „papiery” z ministerstwa, o których Szełemej wspominał mediom, nie mają żadnej mocy prawnej.

Ministerstwo w obszernej odpowiedzi udzielonej Posłance Annie Zalewskiej bardzo sceptycznie odniosło się do faktu łączenia funkcji prezydenta Wałbrzycha z dodatkową pracą w szpitalu. Podkreśliło, że fakt pełnienia funkcji prezydenta miasta wymaga przede wszystkim efektywnego wykonywania obowiązków wynikających z kierowania jednostką samorządu terytorialnego i służbie lokalnej społeczności. Z powierzeniem funkcji prezydenta miasta wiąże się konieczność wykonywania pracy, a więc i zatrudnienia w urzędzie jednostki samorządu terytorialnego, przy uwzględnieniu wszystkich elementów stosunku pracy. Zdaniem Ministerstwa, prezydent miasta posiada zatem status pracownika samorządowego, który nakłada na niego zarówno stosowne uprawnienia, jak i określone obowiązki.

- Ministerialna odpowiedź na moje zapytanie poselskie dosadnie wyjaśniła wszelkie wątpliwości związane z łączeniem funkcji prezydenta Wałbrzycha z dodatkową pracą w szpitalu, w którym Pan prezydent pełni dyżury oraz, jak mogliśmy się dowiedzieć z mediów, piastuje stanowisko ordynatora. Potwierdziły się opinie specjalistów od samorządu oraz to, o czym mówiłam już kilka miesięcy temu. Prezydent Szełemej powinien się jasno określić i zdecydować o swoich dalszych planach zawodowych. Pełnienie funkcji prezydenta miasta wymaga bezwzględnej dyspozycyjności i pełnego poświęcenia dla podejmowanych działań w samorządzie. Zaistniała sytuacja nie jest przecież korzystna dla samego Wałbrzycha i jego mieszkańców - kończy Anna Zalewska.

Link do pełnej odpowiedzi Ministerstwa: http://orka.sejm.gov.pl/izo7.nsf/www1/z00559o0/$File/z00559o0.pdf

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz

~nauczyciel 12-04-2012 16:18
Czekamy na pomoc w sprawie likwidacji wałbrzyskich szkół.
~ 12-04-2012 16:19
Szelemej, wynocha z ratusza!
~ 12-04-2012 16:45
No proszę i zaś nasz szełemejek nieco z prawdą się minął. Ciekawe na ilu jeszcze etacikach zasiada. Ciekawe czy za telefon zapłacił czy też z prawdą się minął ????????? A ciekawsze będzie jak nowy prezydent zacznie sprzątać po nim, ile jeszcze tych kłamstewek wyjdzie.
~ 12-04-2012 16:54
Służba publiczna winna być zatem jedynym źródłem utrzymania funkcjonariusza publicznego (vide np.: T. Szewc, Komentarz do art. 18 ustawy o pracownikach samorządowych, LEX/el. 2003). Nic dodać nic ująć - i dalej się szełemejek z nas śmieje !!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Społeczeństwa W-cha 12-04-2012 17:40
Fajna babka ta Zalewska. Ani jednej zmarszczki :)
~Baba 12-04-2012 18:32
Myślę Pani Poseł że nie każdy może być tak leniwy jak większość polityków i brać pieniądze dlatego że są. Rzeczywiście dla was problemem są Ci którzy pracują więcej niż powinni i Pani podejście jest tego przykładem. A co do Prezydenta, Ordynatora - podziwiam. A nawet rozumiem. Zmienił ten szpital a teraz chce zmienić Wałbrzych. Bądźmy z nim bo w perspektywie czasu te zmiany będą dla nas korzystne. A Pani Poseł? cóż Pani zrobiła dla Wałbrzycha przez cały okres w swojej kadencji?. Myślę że lepiej niech Pani zajmie się Świdnicą ale proszę zastanowić się nad tym co chce Pani zrobić aby nie zepsuć tego co jest dobrze ustawione. Tym bardziej że Świdnica jest dla nas przykładem
~ 12-04-2012 19:22
Czyli niech Szełemej zrezygnuje z prezydentury!
~ 12-04-2012 19:47
I co Szelemej na to? Toż to przecież kpina z prawa, powinien się zdymisjonować!
~kinia 12-04-2012 20:12
i co dalej
~Wałbrzych 12-04-2012 20:26
Komuś przeszkadza Szełemej i na chama chcą się go pozbyć, Szełemej ma to do siebie że jest nie ugięty i potrafi pracować i kontrolować, a niektórym się to nie podoba i robią sztuczne zamieszanie polityczne, ja jednak przypominam że Szełemej jest tutaj od roku , na jego wykonaną prace i opinie jaki on jest trzeba poczekać i dać mu szanse, a reszta jest zła bo muszą w urzędzie pracować i nie mogą kraść dlatego taka jest nagonka na Szelemeja.
~ 12-04-2012 20:38
albo szpital, albo miasto. Niech się zdecyduje!
~ 12-04-2012 20:43
Jak on taki aktywny to co w ogóle nie śpi? W urzędzie ma 40 godzin, ciekawe ile w szpitalu? Toż on chyba wcale nie sypia. Kasy mu mało, czy co?
~do Baba 12-04-2012 21:28
A ty co zrobiłaś weź się za robotę a nie siedź przed internetem i głupoty wypisujesz. Skoroś baba to do garów i mężowi usługiwać. Pozdrawiam
~Jajacek 12-04-2012 21:55
Zalewskiej się po prostu w głowie nie mieści, że można PRACOWAĆ na jednym etacie, a co dopiero na dwóch. Ona zarabia więcej niż Szełemej tylko KŁAPIĄC MORDĄ na lewo i prawo.
~szcze 12-04-2012 22:07
Droga Pani Poseł Pan Prezydent Szełemej jest przykładem jak wy politycy powinniście pracować dla dobra ogółu a Pani proszę podać przykład co Pani zrobiła dla Wałbrzycha jedyne co słyszę od roku to Pani jakieś głodne kawałki typu dlaczego zamyka się szkoły w Wałbrzychu a w kraju to się nie zamyka szkół ?tak więc proszę nie mącić wody zająć się Świdnicą o ile Pani radni pozwolą i poczekać przynajmniej do końca kadencji Pana Prezydenta i wtedy go wyborcy rozliczą przecież mamy demokracje.
~ 12-04-2012 22:13
Szełemej powinien oddać mandat prezydencki!
~kupa śmiechu z przewagą kupy 12-04-2012 22:26
Jak sie czuje ciężko chory pacjent kardiologiczny, który wie, ze bedzie go leczył prezydent miasta i jednocześnie ordynator na 1/5 (?) etatu? Przeciez to cyrk. Zadzwoniłbym z oddziału na pogotowie i uciekł ze szpitala do domu.
~Baba 12-04-2012 22:34
No cóż pozwoliłam sobie przeczytać tekst udzielonej odpowiedzi i cóż............hahaha Ministerstwo nie może ani dać zgody ani jej nie dać bo nie posiada takich uprawnień. Jak wynika z wyjaśnień Ministerstwa to my wyborcy możemy jedynie powiedzieć nie Prezydentowi przy następnych wyborach.Z odpowiedzi wynika że nie powinien bo nie da rady pracować jako Prezydent. A zatem Pan Szełemej wbrew ogólnie przyjętej normie niech dalej pracuje wydajnie a Pani Posłanka Zalewska niech weźmie z Niego przykład i przestanie zajmować się pierdołami a weźmie się do pracy. Tego życzę Wszystkim a szczególnie politykom
~ 12-04-2012 22:42
To kpina. Zalewska odsłania kolejną aferę. WSTYD Szełemej WSTYD !!!
~Hahah 12-04-2012 23:27
Do kupy.... Nie gorzej od pacjenta którego leczy lekarz pracujący na 3 etatach w 4 przychodniach + praktyka prywatna. Miej proporcjum... Zresztą z tego co wiem Szełemej sprawuje się jako lekarz dobrze i niejedno życie już uratował.
~megalomania 13-04-2012 7:16
Prezydent Miasta powinien przestrzegać przepisów, bez względu na to, czy jest dobrym czy złym prezydentem. Jest funkcjonariuszem publicznym, a nie właścicielem sklepiku, który może otwierać i zamykać kiedy chce. Niestety pan Szełemej chyba uważa, że nie musi przestrzegać prawa, bo prawo powinno dostosować się do niego. Albo w Urzędzie radcy prawni biorą pieniądze za nicnierobienie.
~do Baba !!!! 13-04-2012 8:18
Świdnica prosi NIE !!! Nie chcemy Zalewskiej !!!!! pokazaliśmy to w wyborach do parlamentu w 2011r. Zalewska w powiecie świdnickim w ostanich wyborach uzyskała mniej głosów niż w 2007r!!! mimo czterech lat posłowania . Powiat świdnicki wie , że tylko krzyk , wrzask bez żadnych rozwiązań konstruktywnych. Świdnica Prosi ,, nie przenoście na Zalewskiej do Świdnicy" A Wałbrzych się przekona , że kiedy polikwidują szkoły i nie będzie żadnej ,,nowej zadymy" to i Zalewskiej tez nie zobaczycie !!!
~I jeszcze jedno!!!! 13-04-2012 8:20
Czy mozna postawić na człowieka , który wstydzi sie swojego wizerunku? Popatrzcie na te zdjęcie i spójrzcie na tą osobę jak wygląda w rzeczywistości. Oszukuje sama siebie i oszuka was wszystkich !!! RETUSZ na zdjęciach i w działaniach z ludźmi !!!
~NIE NIE NIE !!!! 13-04-2012 8:38
Nie chcemy Zalewskiej w Świdnicy !!!!! Wałbrzyszanie my pokazalismy w wyborach w 2011r , że nie chcemy tej pani !!!! Zobaczcie wyniki w powiecie z 2007r i 2011r. w powiecie świdnickim ta pani straciła poparcie o blisko tysiąc głosów mimo awansu na liście i czterech lat posłowania. My w powiecie świdnickim poznaliśmy sie na tej pani i NIE chcemy jest tutaj !!!! A wam wałbrzyszanie życzymy abyście obronili się przed ,,chorymi pomysłami" tej pani. Potrafi , krzyczeć , wrzeszczeć , donosić i być tam gdzie jest ,,zadyma" natomist nie wnosi nigdzie pozytywnych rozwiązań. Miejcie zdrowy rozsądek ,,ta panią i jej grupę" ocenilismy w wyboracj samorządowych , nie mają nic do powiedzenia w żadnej radzie powiatu świdnickiego. A PiS w rodzimych Świebodzicach nie ma ani JEDNEGO RADNEGO! Brońcie się !!
~NIE NIE NIE !!!! 13-04-2012 8:41
Nie chcemy Zalewskiej w Świdnicy !!!!! Wałbrzyszanie my pokazalismy w wyborach w 2011r , że nie chcemy tej pani !!!! Zobaczcie wyniki w powiecie z 2007r i 2011r. w powiecie świdnickim ta pani straciła poparcie o blisko tysiąc głosów mimo awansu na liście i czterech lat posłowania. My w powiecie świdnickim poznaliśmy sie na tej pani i NIE chcemy jest tutaj !!!! A wam wałbrzyszanie życzymy abyście obronili się przed ,,chorymi pomysłami" tej pani. Potrafi , krzyczeć , wrzeszczeć , donosić i być tam gdzie jest ,,zadyma" natomist nie wnosi nigdzie pozytywnych rozwiązań. Miejcie zdrowy rozsądek ,,ta panią i jej grupę" ocenilismy w wyboracj samorządowych , nie mają nic do powiedzenia w żadnej radzie powiatu świdnickiego. A PiS w rodzimych Świebodzicach nie ma ani JEDNEGO RADNEGO! Brońcie się !!
~medice, cura te ipsum! 13-04-2012 10:24
Ciekawe, czy Pani Marszałek Sejmu lek. med. Kopacz tez dorabia do skromnej pensji marszałka na ćwierć etatu wypisując recepty? Jak ktos sie pcha do służby publicznej, to niech sie zastanowi, co robi, bo żyje sie dziś, tu i teraz, a dalekosiężne plany mogą w ogóle nie zostać zrealizowane. Tu nie ma co strugać wariata.
~ 13-04-2012 10:36
Brawo Zalewska. Szełemeja także dotyczy prawo. Boli was, że Zalewska działa? I ma boleć! Prawo dotyczy każdego. A w Świdnicy Zalewska zebrala więcej głosów niż po ostatnich wyboorach, ludzie ją docenili i ogólnie zebrała o 5000 głosów więcej niż w 2007 r. pomimo niższej frekwencji. Brawo Zalewska :)
~ 13-04-2012 10:43
Pani Zalewska,jak zwykle niczego nie dokonała. Ministerstwo,jakie by nie było nie wydaje zakazu świadczenia dodatkowej pracy.Tyle lat już jest posłem i niczego się nie nauczyła,poza krzykiem,wyciąganiem tematów zastępczych. Wykrzykiwala coś w sprawie likwidacji walbrzyskich szkół i co osiągnęła ? Jak zwykle 0 ! a nawet mniej. Tak jest ze wszystkim czego się podejmuje. Mobruk i co? Niech Pani Zalewska nie mąci w Walbrzychu. Świdnica skąd pochodzi ..krzyczy dla nie! dla Pani poseł. Jak się ma za takiego fachowca to niech przeczyta dlaczego dr Szełemej ma te "godzinki"...Całkiem zwyczajnie musi ! Nie zaniedbuje pracy jako prezydent i jego pacjenci się nie skarżą, że popełnil bład w sztuce lekarskiej. To po co opluwać ! Może ten opluwający lub członek rodziny będzie potrzebował pomocy dr SZ
~ 13-04-2012 11:01
Brawo Ania Zalewska, Brawo :)
~ 13-04-2012 11:15
Ania Zalewska do boju :)
~ 13-04-2012 12:44
Jesteście durni? Szełemej jest tam ordynatorem !!! Nie ma wyłącznie dyżurów. Niech wybiera co ważniejsze dla niego, albo miasto albo leczenie ludzi ! Co kasy mu mało, taki pazerny?
~madzik 13-04-2012 13:06
Pazerny jest ! niech decyduje co chce robic byc prezydentem czy lekarzem ! i nie krzyczcie mi, ze on taki pracowity ! niech sie poswieci jednemu, a nie na 35 etatów leci a podobno ma jeszcze udziały w różnych spółkach, których nei zbył ! ale o tym też cisza! Taka jest prawda, że pracując na 2 etatach nie jest możliwe wykonywać obie prace w 100% dobrze ale Roman się boi, że jak dostanie kopa ze stołka prezydenta to do szpitala nie bedzie juz powrotu. Panie Prezydencie nie zapomnimy o Panu przy następnych wyborach OBIECUJEMY.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group