Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 4432
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Pośmiertnie uhonorowany

Środa, 23 listopada 2022, 12:33
Autor: red
REGION, Mieroszów: Pośmiertnie uhonorowany
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Rada Miejska Mieroszowa podczas uroczystej sesji nadała pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatela Miasta Mieroszowa Pavlovi Hećko, Staroscie Meziměsti oraz wieloletniemu samorządowcowi Královéhradecý Kraj.

W trakcie uroczystej Sesji Rady Miejskiej Mieroszowa nadano pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatela Gminy Mieroszów Pavlovi Hečko, który odebrała z rąk Burmistrza Mieroszowa, jego Żona Dana Hečkova.

Gala nadania tytułu odbyła się w Mieroszowskie Centrum Kultury w obecności wielu znamienitych gości z Czech i Polski. Pavel Hečko swoją pracę samorządową rozpoczął w 2002 roku i przez szesnaście lat sprawował funkcję Wicestarosty Meziměstí, równolegle w latach 2016-2021 był wiceprzewodniczącym Wojewódzkiej Rady w Hradec Králové w tym czasie zajmował się rozwojem Regionu i przygraniczną współpracą polsko-czeską. W roku 2018 został Starostą Miasta Mezimesti. Przez te wszystkie lata jego ścisłe i nieustające kontakty z sąsiadującymi samorządami i organizacjami w Euroregionie zaowocowały wieloma wspólnymi projektami w dziedzinie sportu, kultury, rekreacji i edukacji. Dzięki pozyskanym środkom z UE powstały boiska, basen, hala sportowa, ścieżka rowerowa, które służą mieszkańcom Mieroszowa i Mezimesti. Jako Starosta Mezimesti wspierał wspólne działania dotyczące uruchomienia komunikacji kolejowej i autobusowej w celu uatrakcyjnienia turystyki między Polską, a Czeską Republiką. Wieloletnia przyjazna współpraca zaowocowała Porozumieniem o Partnerstwie naszych miast.

- Uważam, że tytuł w pełni zasłużony, bowiem Pavel był współinicjatorem wielu polsko-czeskich projektów i wielkim przyjacielem Mieroszowa i jego mieszkańców - komentuje starosta Krzysztof Kwiatkowski.

Twoja reakcja na artykuł?

5
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
30%
Smuci
0
0%
Złości
2
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group