Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 5279
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Postawiono zarzuty Wojciechowi W. – znamy stanowisko starostwa

Piątek, 4 marca 2011, 13:22
Aktualizacja: Sobota, 5 marca 2011, 9:21
Autor: Sven
Wałbrzych: Postawiono zarzuty Wojciechowi W. – znamy stanowisko starostwa
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Informowaliśmy już dziś, że Prokuratura Okręgowa w Świdnicy postawiła zarzuty korupcyjne Wojciechowi W., mężowi Moniki Wybraniec, radnej powiatowej PO, która wchodzi w skład zarządu powiatu wałbrzyskiego.

Jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Ewa Ścierzyńska, wczoraj 3 marca 2011 roku, kolejnej osobie postawione zostały zarzuty w związku z korupcją w czasie wyborów samorządowych w Wałbrzychu. Dziewiątą osobą na tej liście jest Wojciech W. Prokuratura zarzuca mu udzielanie korzyści majątkowej w zamian za oddawanie głosów na konkretną listę wyborczą.

Wojciech W. to mąż Moniki Wybraniec, powiatowej radnej Platformy Obywatelskiej. Radna ta jest członkiem zarządu powiatu wałbrzyskiego.
- Sprawa ta nie dotyczy bezpośrednio starostwa - mówi Monika Bisek-Grąz, rzecznik Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu. – Nie ma zarzutów wobec pani Moniki Wybraniec ani w stosunku do pełnionej przez nią funkcji. Monika Wybraniec rzetelnie wykonuje swoje obowiązki.

Dowiedzieliśmy się także, że śledztwo w sprawie kupowania głosów w Wałbrzychu nie zakończy się 10 marca, jak pierwotnie zakładano. Zostanie przedłużone o trzy miesiące.

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group