Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 8620
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Postępy na S3

Niedziela, 29 stycznia 2023, 6:48
Autor: red
REGION: Postępy na S3
Fot. GDDKiA
Obecna pogoda pozwala prowadzić niektóre prace przy budowie drogi ekspresowej S3 na odcinku przygranicznym. Zaawansowanie rzeczowe robót sięga prawie 94%. W ostatnim tygodniu pracowało 231 osób i 82 maszyny budowlane.

W zakresie robót drogowych na obszarze węzłów drogowych Kamienna Góra Północ, Kamienna Góra Południe, Lubawka, na trasie głównej i drogach poprzecznych wykonywano niektóre prace związane m.in. z budową nasypów, umocnieniem rowów czy podbudową zasadniczą.

W ostatnim czasie kontynuowano prace na obiektach mostowych w zakresie montażu paneli ekranów, paneli przeciwolśnieniowych oraz fundamentów stałych znaków wysokościowych. Wykonywano chodniki na górach stożków, roboty brukarskie i porządkowe. Trwały także prace związane z budową systemu zarządzania ruchem, kanalizacją deszczową, melioracją, budową kanału technologicznego oraz zasilaniem oświetlenia.

Zakończenie prac na tym odcinku S3 planowane jest jeszcze w tym roku.

Dofinansowanie UE 

Umowna wartość całej budowanej drogi ekspresowej S3 od Bolkowa do Lubawki to prawie 2,5 mld zł. Inwestycja ujęta jest umową o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Twoja reakcja na artykuł?

16
89%
Cieszy
1
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group