Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Świebodzice: Poszukiwania 69–latka zakończyły się sukcesem

Wtorek, 11 grudnia 2018, 11:49
Aktualizacja: 12:01
Autor: red
Wałbrzych/Świebodzice: Poszukiwania 69–latka zakończyły się sukcesem
Fot. M. Kaszubski / D. Marchewka
Przedwczoraj zaginął 69–letni mieszkaniec Świebodzic. Na szczęście mężczyznę po kilkunastu godzinach udało się odnaleźć całego i zdrowego w Wałbrzychu.

Wczoraj służby ratownicze - policja, straż pożarna, GOPR - otrzymali zgłoszenie o zaginięciu i poszukiwaniach 69-letniego mieszkańca Świebodzic. Starszy pan cierpi na chorobę Alzheimera i jak wynikało z ustaleń, wyszedł z domu w niedzielę 9 grudnia i do niego nie powrócił.
- Do akcji wyjechało 12 ratowników GOPR, których zadaniem było sprawdzenie wyznaczonych sektorów Książańskiego Parku Krajobrazowego, w tym trudno dostępnych wąwozów rzek Pełcznica i Szczawnik. Po godzinie 16:30 mężczyzna został odnaleziony przez Straż Miejską w Wałbrzychu. W akcję zaangażowani byli policjanci, pracownicy Służby Leśnej, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Wałbrzych, OSP Boguszów, PSP Wałbrzych - informują ratownicy GOPR

Poszukiwania odbyły się na szeroką skalę. Mężczyzna odnalazł się przy jednym z budynków przy ulicy Brzechwy w Wałbrzychu. Na szczęście mężczyzna, mimo przebywania przez kilkanaście godzin poza domem, nie odniósł żadnych obrażeń, nie doszło też do wychłodzenia organizmu i 69-latek powrócił bezpiecznie do domu.

Twoja reakcja na artykuł?

8
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group