Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 5013
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Poszukiwanie mistrza

Niedziela, 28 marca 2021, 9:55
Autor: red
Wałbrzych: Poszukiwanie mistrza
Fot. organizatorzy
Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosiło wyniki kolejnego programu ministerialnego, tym razem mowa o „Edukacji kulturalnej”. Stara Kopalnia otrzyma dofinansowanie w kwocie 36 000 zł na inicjatywę „Poszukiwanie mistrza w sobie”.

„Poszukiwanie mistrza w sobie” to projekt wykorzystujący różne formy ekspresji, dający szansę na poznawanie i rozwijanie talentów wśród młodzieży. Pomysł powstał w oparciu o zapotrzebowanie na działania warsztatowe połączone z wystawienniczymi oraz chęć wykorzystania potencjału, jaki posiada Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w postaci pracowni, galerii i artystów, którzy tworzą Centrum Ceramiki Unikatowej. Wierzę, że realizowany projekt, koordynowany przez Sylwię Sobieraj- Borowiec pozwoli rozwinąć pasję i umiejętności osób biorących w nim udział - wyjaśnia Piotr Micek, kierownik CCU w Starej Kopalni.

Projekt zakłada zwiększenie dostępu młodzieży lokalnych szkół ponadpodstawowych do kultury, sztuki i twórczego działania oraz wspieranie szkół w upowszechnieniu przedmiotów artystycznych. Celem projektu jest poszerzenie i rozwijanie wiedzy na temat dziedzin takich jak: malarstwo wielkoformatowe, malarstwo na szkle i rzeźba ceramiczna. W ramach działań projektu odbędą się spotkania młodzieży z artystami oraz wyłonionych zostanie 30 laureatów konkursu ogłoszonego w czasie tych spotkań. Powstaną trzy 10-os. grupy działające w ww. dziedzinach. Pod okiem trenerów, artystów oraz opiekunów artystycznych uczniowie zrealizują swoje pomysły konkursowe. Wykonane prace będą wyeksponowane w przestrzeni Starej Kopalni na miesięcznej wystawie. Autorzy będą prezentowali swoje prace na wernisażu, oraz będą oprowadzać zwiedzających z regionu wałbrzyskiego w czasie trwania wystawy. Wszystkie etapy prac zostaną udokumentowane w broszurze zaprezentowanej w czasie finisażu oraz dostępnej na stronie organizatora.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group