Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3777
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Poszukują opiekunów

Środa, 14 kwietnia 2010, 8:10
Aktualizacja: 8:12
Autor: red
Wałbrzych: Poszukują opiekunów
Poszukiwane są osoby zainteresowane niesieniem pomocy osobom niepełnosprawnym
Fot. red
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji opiekuna prawnego dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych.

Opiekunem może zostać osoba, która ma pełną zdolność do czynności prawnych, a jednocześnie jest osobą, która posiada pełnię praw publicznych.

Praca opiekuna polega na tym, że sprawuje on pieczę nad osobą mu powierzoną, zarządza jej majątkiem, a także reprezentuje w dokonywaniu czynności prawnych i składaniu oświadczeń woli.

Opiekun nie sprawuje usług opiekuńczych. Usługi obejmujące pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę, pielęgnację i zapewnienie kontaktu z otoczeniem sprawują opiekunki środowiskowe.

Zgodnie z przepisami Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, Sąd opiekuńczy może przyznać opiekunowi za sprawowanie opieki stosowne wynagrodzenie okresowe albo wynagrodzenie jednorazowe w dniu ustania opieki lub zwolnienia go od niej.

Zainteresowane osoby mogą składać zgłoszenia osobiście w siedzibie MOPS lub pisemnie na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ulica Beethovena 1-2, 58-300 Wałbrzych lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@mops.walbrzych.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group