Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 4076
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Poważne kłopoty w górach

Czwartek, 21 kwietnia 2022, 11:35
Aktualizacja: 12:38
Autor: red
REGION: Poważne kłopoty w górach
Fot. Grupa Sudecka GOPR
W minione Święta Wielkanocne piękna pogoda zachęcała do aktywności w górach co zaowocowało wzmożonym ruchem turystycznym. Ratownicy Grupy Sudeckiej GOPR interweniowali trzy razy, wszystkie trzy zdarzenia dotyczyły wypadków rowerowych.

W niedzielę pomocy wymagał rowerzysta, który w Masywie Trójgarbu uległ wypadkowi w wyniku którego doznał ogólnych potłuczeń i zranień.

W Poniedziałek Wielkanocny Centrum Powiadamiania Ratunkowego poinformowało ratowników o rowerzyście, u którego doszło do Nagłego Zatrzymania Krążenia. Po dotarciu na miejsce zdarzenia, wraz z ratownikami medycznymi, kontynuowano działania resuscytacyjne. Mężczyznę ewakuowano karetką GOPR z terenu górskiego do miejsca przyziemienia zespołu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, pomimo podjętych czynności, nie udało się przywrócić rowerzyście funkcji życiowych.
Drugi wypadek rowerowy tego dnia również miał miejsce na trasach Trasy Enduro Srebrna Góra - NS BIKES. Ratownicy dotarli do poszkodowanego wraz z załogą LPR, która zadysponowana była do poprzedniego zdarzenia. Po zaopatrzeniu urazów mężczyzna został ewakuowany z terenu górskiego do śmigłowca LPR.

Fot. P. Czermak / T. Walusiak

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
67%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group