Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 3260
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Powiat da środki na remonty dróg i modernizację domów dziecka

Czwartek, 22 maja 2014, 6:30
Aktualizacja: 12:49
Autor: opr. PAW
powiat wałbrzyski: Powiat da środki na remonty dróg i modernizację domów dziecka
Fot. red.
Radni powiatowi po tym, jak Rada nie podjęła uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej w wysokości 300 tys. zł gminie Jedlina Zdrój na budowę lodowiska, zasypali przewodniczącego Rady Jerzego Detynę interpelacjami dotyczącymi przesunięcia tych środków na inne zadania.

I tak Marek Tarnacki proponował, by z tych 300 tys. zł, 200 tys. zł zabezpieczyć na remont drogi nr 3367D w Czarnym Borze, a 100 tys. zł przeznaczyć na wzrost wynagrodzeń pracowników Starostwa. Natomiast radna Urszula Drozdowska chciała, by 300 tys. zł przeznaczyć na modernizację domów dziecka znajdujących się pod zarządem Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu. Swoje propozycje przedstawił również Przewodniczący Rady Jerzy Detyna. Według niego, środki te należy przeznaczyć na remont mostów w Sierpnicy oraz na remont drogi w gminie Czarny Bór, a także zabezpieczyć najbardziej palące potrzeby domów dziecka.

Wiemy już, że Zarząd Powiatu podjął decyzję, że przygotuje uchwałę, która zakłada, że z tych 300 tys. zł, 130 tys. zł pozostanie w budżecie powiatu jako zabezpieczenie wkładu własnego związanego z realizacją remontów drogowych. Pozostałe 170 tys. zł zostanie przeznaczonych na:

- remont mostu w Sierpnicy (km 3+090) – dokumentacja projektowa – 20 tys. zł

- przebudowa i remont mostu w Sierpnicy (3+460) – dokumentacja projektowa – 20 tys. zł

- remont mostu w Sierpnicy (4+180) – dokumentacja projektowa – 20 tys. zł

- poprawa efektywności energetycznej budynku Domu Dziecka „Catharina” w Nowym Siodle – dokumentacja projektowa – 20 tys. zł

- budowa drenażu i kanalizacji deszczowej oraz modernizacja części budynku wraz z zapleczem Domu Dziecka w Jedlinie Zdroju – 40 tys. zł

- wymiana pokrycia dachowego wraz z przemurowaniem kominów oraz dociepleniem poddasza w budynku szkoły Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu – 50 tys. zł.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group