Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 1902
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat kontra Gmina

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 27 września 2012, 18:30
Autor: red
Fot. PAW
Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu nie wydało zgody w sprawie nowej lokalizacji przystanku komunikacji międzymiastowej. Z takim wnioskiem do powiatu wystąpiła Gmina Wałbrzych.

Gmina Wałbrzych wystąpiła z wnioskiem o nową lokalizację przystanku komunikacji międzymiastowej, który miałby znajdować się przy ulicy Mazowieckiej.

Wystąpiliśmy z zapytaniem do Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu o podanie powodu takiej decyzji i oto, jaką otrzymaliśmy odpowiedź:

„W odpowiedzi na zapytanie ad. rozpatrzenia wniosku dyrektora ZDKiUM z dn. 23 sierpnia br. oraz projektu docelowej organizacji ruchu na ul. Mazowieckiej w Wałbrzychu (obejmującego wyznaczenie przystanku dla komunikacji międzymiastowej oraz zmianę oznakowania w zakresie zatrzymywania) informuję, iż projekt został odrzucony w całości, ponieważ projektowana organizacja ruchu zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.

W dokumentacji projektowej nie uwzględniono danych mających wpływ na ruch na tej ulicy, nie uwzględniono analizy ruchu aktualnego i przewidywanego: nie określono częstotliwości ruchu autobusów korzystających z przystanku, tzw. nakładania się godzin przyjazdów i odjazdów autobusów; nie wskazano też miejsca oczekiwania pojazdów do wjazdu na przystanek, nie wskazano miejsca do zawracania pojazdów – skrzyżowanie ul. Mazowieckiej z ul. Lubelską leży w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania z linią kolejową - przejazdem PKP kat. A (czyli z zaporami, co oznacza, iż pojazdy oczekują kilka minut przed przejazdem); nie określono wpływu komunikacji autobusowej na ruch pojazdów na skrzyżowaniu ul. Mazowieckiej z ul. Kolejową (droga krajowa nr 35) szczególnie przy wyjeździe autobusu z ul. Mazowieckiej w kierunku Wrocławia.

Ze swojej strony zwróciliśmy także uwagę na usytuowanie przystanku, którego początek przylega bezpośrednio do zjazdu publicznego do obiektu handlowego, gdzie zamontowane są uchylne bramki wjazdowe i wyjazdowe. Wyjazd z obiektu - przy oczekującym na przystanku autobusie – byłby niebezpieczny z uwagi na ograniczoną widoczność lewej strony drogi.

Ze względu na uwarunkowania drogowe (m.in. oddziaływanie na skrzyżowania, bezpośredni styk ze zjazdem publicznym oraz skrzyżowaniem) i zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, usytuowanie przystanku komunikacji międzymiastowej jest nie możliwe – w powyższej sprawie 13 września, przy ul. Mazowieckiej spotkał się pracownik Starostwa z Dyrektorem ZDKiUM”.

Anna Frydryszak
Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group