Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6082
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Powiat wałbrzyski liderem w remontach dróg

Środa, 14 września 2016, 7:26
Autor: red
powiat wałbrzyski: Powiat wałbrzyski liderem w remontach dróg
Fot. użyczone
W 2014 roku powiatami wałbrzyskim i kamiennogórskim wstrząsnęły protesty mieszkańców Domanowa, Pustelnika i Gostkowa, którzy domagali się reakcji władz odpowiedzialnych za stan drogi Gostków– Pustelnik Domanów. Stan drogi w 2014 roku był tragiczny. Stojąca woda, dziury kilkumetrowej średnicy, zalegające błoto i przede wszystkim tak duże zachwaszczenie poboczy, że przeprawa – przejazd w niektórych miejscach była niemożliwa.

W 2015 roku obecna koalicja rządząca zdecydowała, że wykonana została nowa podbudowa na części drogi należącej do powiatu wałbrzyskiego (wbudowano ponad 2000 ton kruszywa), odkrzaczono pobocza i wykonano korekty drzewostanu, a w bieżącym roku położona została nowa nawierzchnia bitumiczna. W tej chwili trwają prace „wykończeniowe” – utwardzane są pobocza i zjazdy. Na dniach nastąpi obiór robót. Już wkrótce, mieszkańcy będą mogli jeździć bezpiecznie i komfortowo po nowej drodze.

Praktycznie zostały zakończone roboty związane z modernizacja nawierzchni dróg powiatowych, które były przewidziane do realizacji w bieżącym roku. Wykonano łącznie 22, 4 km nowych nawierzchni bitumicznych. Zmodernizowane nawierzchnie pokrywają drogi : Grzędy – Krzeszów, Jaczków- Gostków, Czarny Bór- Witków, Gostków – Pustelnik, Olszyniec – Wałbrzych, Różana -Chełmsko Śląskie, Mieroszów - Nowe Siodło, Stare Bogaczowice - Wrony. Wyremontowano również odcinki dróg w Kolcach, Niedźwiedzicy i Cieszowie, Starym Lesieńcu oraz ul. Żeromskiego w Kuźnicach Świdnickich .

Pieniądze na remont wymienionych odcinków pochodzą ze środków własnych powiatu. Łącznie w tym roku tylko na modernizację 22,4 km nawierzchni powiat wydał prawie 4 mln. złotych. Pozyskuje tez środki zewnętrzne, ale z tej puli remontowane są inne odcinki dróg. Łącznie powiat zamierza przebudować jeszcze 8 km dróg powiatowych i dwa obiekty mostowe w Kolcach i Jaczkowie. Rok 2016 zamkniemy nowymi nawierzchniami bitumicznymi na ponad 30 km dróg powiatu wałbrzyskiego, najwięcej z powiatów ziemskich Dolnego Śląska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group