Środa, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 3196
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice: Powiatowe święto plonów w Starych Bogaczowicach już jutro

Piątek, 8 września 2017, 8:17
Autor: red
REGION, Stare Bogaczowice: Powiatowe święto plonów w Starych Bogaczowicach już jutro
Fot. organizatorzy
W sobotę 9 września w Gminie Stare Bogaczowice odbędą się dożynki powiatowo–gminne. Uroczystość rozpocznie okolicznościowa Msza Święta w Kościele św. Józefa, skąd korowód dożynkowy przeprowadzi gości na stadion sportowy.

Tegoroczne święto plonów w Starych Bogaczowicach wypełnione będzie różnorodnymi atrakcjami. Na gości czekają stoiska z lokalnymi przysmakami, wypiekami kół gospodyń wiejskich i rękodziełem oraz punkt gastronomiczny ze swojskim jadłem. Organizatorzy przygotowali również motostrefę, a w niej pokaz współczesnych maszyn rolniczych, prezentacja samochodów rajdowych i najnowszych modeli marki Hyundai oraz liczne gry i zabawy z cennymi nagrodami, wśród których znajduje się voucher na weekend z najnowszym samochodem Hyundai z pełnym bakiem. Sponsorem nagród motoryzacyjnym jest wałbrzyski salon samochodowy Auto Forte. Nagrody będzie można zdobyć także w loterii fantowej sponsorowanej przez firmę Aktiw – bogaczowickiego producenta świeżych jaj. Do wygrania w loterii będzie wartościowy sprzęt RTV i AGD. Tego dnia będzie się dużo działo również na scenie - wystąpi m.in. Wałbrzyski Zespół Pieśni i Tańca oraz Zespół Power Boy.

Jednak najwięcej atrakcji czeka na najmłodszych gości dożynkowych. Będzie wesołe miasteczko, bungee run, przejażdżki konne, bezpłatne dmuchańce i animacje, tj. malowanie buziek, kręcenie balonów, baseniki z piłeczkami oraz gry i zabawy z nagrodami. Dzień podsumuje spektakularny pokaz sztucznych ogni, a po nim rozpocznie się zabawa taneczna przy muzyce na żywo.

Uczestnicy dożynek będą mogli skorzystać z bezpłatnych punktów parkingowych przy Urzędzie Gminy, Gminnym Centrum Biblioteczno-Kulturalnym, sklepie ODIDO i restauracji Soczyste Pieczyste, Zespole Szkół w Starych Bogaczowicach oraz przy stadionie wzdłuż starego boiska.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group