Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 5101
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Powiatowy Dzień Samorządu

Sobota, 11 marca 2023, 12:56
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Powiatowy Dzień Samorządu
Fot. Gmina Czarny Bór
Ponad 100 osób, w tym członkinie i członkowie Kół Gospodyń Wiejskich, organizacji i stowarzyszeń oraz wójtów i przedstawicieli sołectw z terenu powiatu wałbrzyskiego uczestniczyło w Powiatowym Dniu Samorządu Wiejskiego, który zorganizowano w Czarnym Borze. Patronat nad wydarzeniem objął Minister, Poseł RP Michał Dworczyk.

Okazją do spotkania był obchodzony 11 marca Dzień Sołtysa. To właśnie im, organizatorzy wydarzenia, którymi byli Minister Michał Dworczyk, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko, Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski oraz Wójt Czarnego Boru Adam Górecki, dziękowali za prace na rzecz mieszkańców, sołectw i gmin.

- Wiem, jak ciężka jest Wasza praca, bo sam jestem radnym i dobrze to rozumiem. Mam świadomość z iloma zadaniami musicie i radzicie sobie każdego dnia. To nie jest łatwe, dlatego tym bardziej chylę przed Wami głowę – mówił Artur Fiołek, asystent Ministra Michała Dworczyka, który w imieniu Posła z naszego okręgu odebrał również podziękowania za współpracę od władz Czarnego Boru. - Na południe Dolnego Śląska płyną coraz większe środki. Dużo z nich trafia właśnie tutaj, do Czarnego Boru. Tylko z cyklicznych programów rządowych ta gmina otrzymała około 50 milionów złotych. To zasługa Wójta oraz Państwa, Waszej aktywności i pomysłowości przy składaniu kolejnych wniosków i projektów – zaznaczał Artur Fiołek.

Podobnie wypowiadał się Wicemarszałek Grzegorz Macko.

- Region wałbrzyski kojarzony jest głównie z przemysłem, ale przecież na jego terenie działają Koła Gospodyń Wiejskich, różnego rodzaju organizacje, które związane są z rolnictwem czy wsią. Dlatego wspólnie z Ministrem Dworczykiem, Starostą Kwiatkowskim oraz Wójtem Góreckim stwierdziliśmy, że trzeba to docenić, odczarować wizerunek regionu przemysłowego. Takie spotkanie, jak te dzisiaj, to okazja, aby się poznać, wymienić doświadczeniem, integrować oraz podejmować kolejne, wspólne działania – podkreślał Grzegorz Macko.

Jego słowa była jak przepowiednia bowiem po części oficjalnej nastąpiła wspólna zabawa z Zespołem Janicki. Organizatorzy przeprowadzili w przerwie również konkurs na najlepsze ciasto. Wygrało Koło Gospodyń Wiejskich w Czarnym Borze, ale nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

2
9%
Cieszy
5
23%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
27%
Złości
8
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group